הכתב שנמלט מלוע האריה

כתב הדיילי טלגרף החליט לקחת סיכון ולהיכנס לכלוב אריות. למרות האזהרות וההקנטות של מדריך התיירים והנהג שהביא אותו, הוא היה בטוח בדעתו ללטף את הטורף המסוכן. אך כאשר קפץ עליו האריה והחל לנשוך אותו הוא הבין מהו פחד באמת

נהג הג'יפ שהוביל את כתב "הדיילי טלגרף" למפגש מיוחד עם אריות אמר בחיוך: "אל תלבש את הבגדים היפים שלך מפני שהם עשויים להתלכלך בדם". זה כנראה משפט שהנהג אומר לכל תייר כדי להכניס את המבקרים לאווירה אך במקרה של כתב הטלגרף היה בכך קמצוץ של אמת.

ארי, מדריך התיירים שאחראי על מושבת שיקום אריות הזמין את הכתב להיכנס לכלוב בכדי להכיר את הטורף הענק ממשפחת החתולים מקרוב. לאחר כמה רגעים התברר כי עבור הכתב צ'ארלס סטראמר סמית', זה היה מפגש מעט קרוב מדי.

האריה שלרוב מכבד אורחים הבאים לבקר אותו בכלוב, מכונה מאפימפאן, בעברית - 'תינוק קטן' . הקטנטן אמנם רק בן שנה, אבל שוקל יותר ממאה וחמישים קילו. מאפימפאן נמצא על ידי המדריך שלו כשהיה בן מספר שבועות . הוא גדל הרחק מבני האדם בתקווה שיום יבוא ויהיה ניתן לשחרר אותו בחזרה לטבע.

האריה הרגיש את הפחד

"אתה לא יכול להראות לו שום סוג של פחד, אל תסתובב ותרוץ, הוא יחשוב שאתה טרף", אמר המדריך לסמית', רגעים לפני שנכנס לכלוב כדי להכין אותו למפגש. כשנכנסו השניים לכלוב והמצלמה החלה לצלם האריה הצעיר נראה רגוע. "הוא אוהב אותך", אמר המדריך לסמית'. האריה אכן החל להרגיש נוח והוא ליפף את כפותיו סביב רגליו של סמית' ונתן לו להתקרב אליו.

ברגע מסוים החל האריה להיצמד לסמית' שנבהל מעט מהטורף הגדול. למרות תחושת חוסר האונים, המדריך נשאר רגוע וטען כי האריה "רק משחק", אך הכתב החל להיות עצבני. "זה לא מרגיש כמו משחק", הוא אמר שזרועותיו של אחד הטורפים המסוכנים ביותר עוטפות את חלק גופו התחתון.

האריה ככל הנראה הרגיש את המצוקה והפחד של הכתב, וקפץ עליו כאשר השיניים שלו היו מכוונות לצווארו. כתב הטלגרף הרים את ידיו בניסיון להגן על פניו מלוע האריה, אבל נכנע תחת כובד משקלו של הטורף. במשך שניות ארוכות טפרים ושיניים תקפו את גופו של הכתב האומלל.

אך לא רגע מאוחר מידי, הצליח המדריך לשחרר את הכתב המותקף, והוציא אותו מהכלוב, שמיהר להצטלם ולספר על החוויה המפחידה. גם כעבור מספר ימים סמית' לא מפסיק להתרגש מהאירוע אומר כי "זו הייתה חוויה". כעת הוא מעוניין לחזור ולראות כיצד משחררים את מאפימפאן לחופשי.