התכנית של קרלה ברוני: עיצוב אופנה נגד אלימות

אחרי שעשתה כבר כמעט הכל, מתגייסת רעייתו של נשיא צרפת למען שלום בית: ברוני הקימה קרן אופנה מיוחדת שתסייע לבני הנוער העניים המתגוררים בפרברי פריז, ובכך למנוע את הידרדרותם לפשע ואלימות. "כולם פתאום רוצים לעזור לנו", אומר אחד מראשי המהגרים. באופוזיציה כבר מותחים ביקורת על הדוגמנית שהפכה לאשת הנשיא

קרלה ברוני: לוחמת צדק אסתטית? (AP)

כמעט ארבע שנים חלפו מאז הבעירו אנשי הקהילה המוסלמית את רחובות פריז. היום, ארבע שנים אחרי, הם שבים לכותרות פעם נוספת. ולמה? ניחשתם נכון. קרלה ברוני כמובן.

הגברת מספר אחת בצרפת, רעייתו של הנשיא המכהן - ודוגמנית-על לשעבר, למי ששכח, יזמה את הקמתה של קרן מלגות אופנה מיוחדת, שאמורה לסייע לנוער מהפרברים להתברג בעולם הקולנוע הזוהר בצרפת.

"הפכנו להיות אופנתיים בימים האחרונים", אומר היום ג'ילברט רוג'ר, ראש עיריית בונדי, מצפון לפריז.  "כולם רוצים לעזור לנו. הגיעו לכאן גם פוליטיקאים ממדינות אחרות ששאלו כיצד ניתן למנוע את הישנות המהומות".

מתנגדיו של סרקוזי אומרים כי הקרן שייסדה ברוני היא שימוש ציני בדמותה הנעימה. אנשי האופוזיציה מזכירים היום כי מאז היבחרו, לא ערך כבוד הנשיא סיור בעצמו באזורים הבעייתיים, ו"שולח את אשתו כדי לכבות שריפות חברתיות באמצעות עיצוב בדים".

הווידאופדיה: קרלה ברוני