תאילנד: איך חיים עם 4,600 עקרבים בבית אחד?

זה התחיל כתחביב, הפך למקצוע ונגמר באהבה: אזרח תאילנדי גילה שטוב לו בחיים דווקא כשהוא מוקף בעקרבים. אהבתו לחסרי החוליות אך בעלי העוקץ הקטלני - עשויה להביא אותו עכשיו כל הדרך למהדורה החדשה של ספר השיאים של גינס

גם סאונג פאונג, תושב צפון תאילנד, רצה לאמץ לעצמו חיית מחמד שתארח לו חברה. רק שהוא לא בחר לקחת כלב או חתול, אפילו לא נחש: פאונג החליט לאמץ 4,600 עקרבים קטלניים.

תחילה זה היה לצורכי פרנסה, אך עד מהרה נכמרו רחמיו של פאונג. "המצפון לא נתן לי מנוח, כאב לי בגלל החטא כי מכרתי אותם לחנויות הרבה זמן", הוא אומר. "למרות ששמחתי בכסף הרב שאני מקבל, גרמתי להם נזק".

על כן, החליט פאונג להפסיק להתפרנס מהעקרבים - ולאמץ אותם אל ביתו. מעבר לכך, החליט אף לשנות את אורח חייו ועצב את ביתו כך שיהיה לידידיו העוקצים נוח יותר: בית חשוף, שתי מערות עץ לחות עשב ועפר.

רוצה להיכנס לספר השיאים של גינס

למרבה ההפתעה, מצא סאונג גם אהבה, והוא חי עם רעייתו מעל קומת העקרבים. ולמרות האהבה הרבה לידידיו הארסיים, הוא נעקץ לא אחת. "זה מאוד כאב לי בפעם הראשונה, הייתי המום זמן רב - אבל אז הגוף שלי הצליח לפתח חיסון לרעלים. עכשיו הם לא יכולים לעשות לי כלום", הוא אומר.

גידול עקרבים הוא תחביב מוזר אמנם, אך לא נדיר כל כך בתאילנד. לפני מספר חודשים זכתה אישה מקומית בתואר "מלכת העקרבים", בזכות העובדה שחיה עם 5,000 עקרבים במשך 33 ימים. היא נכנסה לספר השיאים של גינס, ופאונג יודע לאן לכוון בימים אלו.