תיעוד: 5 פצועים מירי רקטה בחגיגות בספרד

במהלך טקס הפתיחה של פסטיבל "הבתולה מסן לורנצו" שנערך בעיר ויאדוליד בספרד, נפצעו 5 אנשים שישבו במרפסת האח"מים כתוצאה מפגיעת רקטה שיצאה משליטה. צפו בווידאו המתעד את רגע הפיצוץ ואת הפאניקה שלאחריו

מסיבה "פיצוץ" הסתיימה בפיצוץ אמיתי - ובנפגעים: חמישה אנשים נפצעו קל במהלך פסטיבל בעיר ויאדוליד שבספרד, כתוצאה משיגור לא מוצלח של רקטה שאמורה היתה לפתוח את החגיגות.

בטקס הפתיחה של פסטיבל "הבתולה מסן לורנצו" בויאדוליד נערך באופן מסורתי ירי בתותח. אלא שהשנה, הוחלט לבצע שיגור של רקטה במקום הירי בתותח. התוצאה: חמישה אורחים ששהו במתחם האח"מים על מרפסת בניין העייריה כדי לצפות בטקס הפתיחה של הפסטיבל נפצעו במהלך תקלה לא צפויה.

הרקטה שנורתה ממשגר במהלך אירוע הפתיחה של הפסטיבל - 'צ'ופינאזו' - פגעה מסיבה לא ברורה בדגל שמוצב על מרפסת בניין העירייה, ולאחר מכן פגעה באח"מים ששהו על המרפסת. למרבה המזל הם סבלו רק מצלצולים באוזניים ונפצעו פציעות שטחיות בלבד, ופונו לטיפול רפואי.

הפסטיבל שנערך כל שנה בין ה-31 אוגוסט ל-9 בספטמבר, כולל בתוכו הופעות רחוב וחגיגות המוניות שמארגנת העירייה, ונחשב לאחד הפסטיבלים הפופולריים בספרד.