לא רק בעזרת השם: הרבנים בניו יורק מתרגלים הגנה עצמית ושימוש בנשק

בתי הכנסת מהווים מטרה למחבלים בכל העולם. לכן בקהילה היהודית בניו יורק החליטו לא לסמוך רק על אלוהים שיציל אותם והחלו להשתתף בסדנאות לאמנויות לחימה ושימוש בנשק. "אתה חייב להיות מסוגל להשיב מלחמה כדי להישאר בחיים", מסביר אחד מהרבנים

יהודים רבים בכל העולם מאמינים שהשם יעזור להם במקרים קשים, אבל זה לא מונע מהם לעזור לו לעזור לנו. בחמישה מתפללים ורבנים מכל בית כנסת הוזמנו לקחת חלק מסדנאות של למידת אמנויות לחימה ושימוש בנשק. "הרעיון הוא שאתה לא יכול להיות רוחני אם אתה מת", מסביר אחד מהיוזמים. "אתה חייב להיות מסוגל להשיב מלחמה כדי להישאר בחיים".

בית הכנסת כמטרה למחבלים

בין יוזמי הרעיון הרב גרי מוסקוביץ', שוטר לשעבר במשטרת ניו יורק. בעיניו, בתי הכנסת הם מטרות לאומיות למחבלים. מוסקוביץ' מזכיר את ניסיון הפיגוע באביב האחרון בשני בתי כנסת במדינה כדוגמה לצורך של מאבטחים. המשטרה לא יכולה להיות בכל מקום, הוא מסביר. לדבריו, אפילו אם המשטרה תהיה מחוץ לבית הכנסת ויהיו יריות - יהיו הרוגים.

וכך לומדים אנשי בתי הכנסת להשתמש בנשק ולהגן על עצמם ועל חבריהם מפני אדם חמוש. במקביל מאיץ מוסקוביץ' במחוקקים בארה"ב לאפשר לחמישה אנשים בכל בית כנסת לשאת נשק בתנאי שיעברו הכשרה מתאימה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק