מה הקשר בין היטלר לאיידס?

סרטון גרמני חדש נגד הידבקות בנגיף האיידס מעורר סערה ברחבי אירופה. במהלך התשדיר נראה זוג מקיים יחסי מין ולבסוף מתברר כי הגבר הוא למעשה אדולף היטלר. ארגונים רבים ברחבי היבשת אינם תומכים ביוצרי התשדיר וטוענים כי הוא פוגעני. באתר של יוצרי התשדיר נכתב "רצינו לזעזע"

האם היטלר ימנע הידבקות בנגיף? (אימג' בנק)

האם יש קשר בין היטלר לאיידס? לאחרונה התפרסם ברחבי אירופה תשדיר פרובוקטיבי ומעורר מחלוקת במיוחד. התשדיר, שכותרתו "איידס הוא רצח המונים", הופק בכדי להפחיד צעירים ולשכנעם להשתמש באמצעי מניעה על ידי יצירת אסוציאציה עם לא אחר מאשר אדולף היטלר.

במהלך התשדיר הבוטה נראה זוג צעירים מקיים יחסי מין, וכאשר עוברת המצלמה וחושפת את פרצופו של הגבר, מתברר כי הוא אדולף היטלר, האחראי לרצח מיליוני יהודי אירופה.

תשדיר הפרסומת הקשה פורסם לרגל יום האיידס הבינלאומי, אך המגזין הבריטי "טלגרף" מדווח כי מספר עמותות וארגונים מוכרים נגד המלחמה באיידס העדיפו להתנער מהסרטון ומהמסרים הבעייתיים שהוא מעביר.

"אני חושב שהקמפיין יוצר סטיגמות לגבי בני אדם הנושאים את נגיף האיידס, אשר סובלים כבר עכשיו מאפליה נגדם", אמר דובר אחת העמותות למלחמה באיידס בבריטניה. "בנוסף לכך התשדיר כלל אינו מעביר מסר ברור בנוגע למניעת הידבקות במחלה", הוסיף.

רוצים לזעזע צעירים

סרטון הפרסומת הופק על ידי חברת פרסום צעירה בגרמניה. באתר של יוצרי הקמפיין נכתב כי הפרסומת נועדה לזעזע צעירים, והחזיר את נושא האיידס בחזרה למרכז הבמה.

"הרבה אנשים לא מודעים לכך שהאיידס הורג מספר רב של אנשים מידי יום", נכתב באתר. לדבריהם המטרה של התשדיר הייתה להמחיש לצעירים כי האיידס עדיין מהווה איום.

תשדיר הוידיאו צפוי להיות משודר בערוצי הטלוויזיה הגרמנית מתחילת שבוע הבא. בשל התכנים המיניים שבו הוא יועבר רק משעה תשע בערב.

צפו בתשדיר הפרובקטיבי