הצעת חוק בהוואי: למסריחים אסור לעלות לאוטובוס

אם בישראל מתווכחים על ההפרדה בין גברים ונשים באוטובוסים בירושלים, הרי שבהוואי הבעיות באוטובוסים אחרות לגמרי. הצעת חוק חדשה מציעה למנוע מאנשים בעלי ריח רע לעלות לאוטובוס. יוזם ההצעה אומר: "אנחנו דואגים לבריאות של הציבור הרחב". מתנגדי ההצעה טוענים: ההצעה עצמה - מסריחה

"משהו פה מסריח": כך לפחות הגיבו חלק מהאנשים ששמעו על היוזמה החדשה נגד אנשים שמדיפים ריח רע. יוזמי ההצעה, מבקשים לאסור על אנשים שמריחים רע להשתמש באוטובוסים הציבוריים ובמערכת הרכבות היחידה במדינה, כפי שדיווח כתב תחנת הטלוויזיה המקומית KGM, ברוקס באהר.

"אנחנו רוצים סביבה בטוחה ובריאה, מפני שאלו מתקנים פומביים ויש לנו מחויבות כלפי המשתמשים בהם", אומר חבר המועצה העירונית, רוד טאם. לדבריו, ההצעה לא מסתיימת באנשים בלבד והיא תכלול גם "איסור על העברה של ציוד מסריח, אדם שעולה ממנו צחנה, שצחנה עולה מהבגדים שלו או ממשהו שהוא מוביל".

"אנחנו דואגים לבריאות הציבור", מסביר טאם את הרעיון שמאחורי ההצעה. "במקרים רבים שאדם מעלה צחנה מיוחדת, אפשר להסיק שהוא חולה, או שהוא נושא חיידקים או מחלות כלשהן".

ההצעה אוסרת גם לירוק, לשמוע מוזיקה רועשת ולהתפרע

למרות שההצעה נושאת ניחוח מרענן, חלק מהתושבים לא מקבלים אותה בהבנה. כך למשל תושבת קאפולי, טומי גריפין, שנתקלה בלא מעט ריחות נוראיים במהלך 39 השנים שבהן היא משתמשת בתחבורה הציבורית. "אני לא חושבת שצריך להעיף אנשים רק מפני שהם מצחינים", אמרה. "לאנשים האלו אין רכב, אין להם כסף, לכן הם חיים כך. אי אפשר לעשות להם את זה".

אלו מכם שמתכננים לבקר בהונולולו ותוהים מה ההגדרה של ריח מסריח, יכולים להתנחם בכך שהנושא עוד בבדיקה. בנוסף לריח רע, ההצעה אוסרת פעולות נוספת כמו יריקה, השמעת מוזיקה רועשת והתנהגות פרועה. ראו הוזהרתם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק