תמונה מדהימה: הטבע בוכה על הקרחונים שנעלמים

הקרחונים בוכים על הסביבה שהולכת ומתחממת, כך מספרת התמונה שצילם מייקל נומאן בנורווגיה. בעזרת תיעוד של רגע נדיר, מצליח נומאן להביע את הדאגה מחומרת המצב בטבע וההידרדרות בשמירה על איכות הסביבה. וקורא לנו לעזור לעצור "זרם הדמעות" של הקרחונים?

הקרחון הבוכה בנורווגיה (sun)

לפעמים הטבע אומר לנו הכי טוב את מה שאנחנו בוחרים להתעלם ממנו, ובמקרה הזה, הוא פשוט זועק זאת: תמונה מדהימה של קרחון מציגה בצורה מצוינת את מצוקת הקרחונים בעולם.

הצלם מייקל נומאן הצליח לתפוס את הרגע בקרחונים בנורווגיה והוא משתמש האמצעי הקר ביותר - הקרח, כדי להביע דאגה אנושית. נומן בחר לקרוא לתמונה "הבכי של אמא אדמה", ונדמה שכל מילה מיותרת.

התמונה, שהופכת אט אט לסמל עבור הארגונים שנלחמים בהתחממות הגלובלית, צולמה במהלך מסע שערך באזור הקרחונים שבנורווגיה בחודש יולי האחרון. הוא יצא לחפש עדויות להיעלמות הקרחונים באי נורדאוסטלאנדט שבארכי-פלג סוולבראד, אחריו עקב במהלך השנים האחרונות.

"הקרחון נראה כמו אמא אדמה בדמעות, כאילו היא בוכה על חוסר היכולת שלנו לעצור את ההתחממות הגלובלית", אמר נולאן על התצלום. מיותר לציין שנולאן הוא גם פעיל סביבתי. במהלך עבודתו עקב אחרי מקומות נוספים בעולם, בהם גם דרום אמריקה. שם, לטענתו, המצב הרבה יותר גרוע.  

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק