מישל אובמה מלמדת את ארה"ב לאכול

הגברת הראשונה מסכמת עונה בגן הירק של הבית הלבן. כשתכנית הבריאות של בעלה מתקשה להתרומם - בגינה של מישל הכל עובד. וגם: האכילה הנכונה והדיאטה עשויה לסייע באיחוד המשפחה. "בעלי אוכל איתנו ליד השולחן כל ערב", היא אומרת

עוד לא חלפה שנה מאז נכנסה הגברת הראשונה של הבית הלבן מישל אובמה לביתה החדש, והיא כבר מסכמת עונה ראשונה בגן הירק. "הגן הוא משהו שתמיד חשבתי עליו", היא מודה בסרט חדש המופץ באתר האינטרנט של הממשל האמריקני.

באותה ההזדמנות היא מדברת גם על הרגלי האכילה במשפחה החזקה בעולם. "החלטתי לשנות את הדיאטה שלנו, עוד במהלך הקמפיין", היא מספרת. "כיום היא כוללת יותר פירות וירקות".

זו הסיבה לכך שהיא מטפחת כל כך את גינת הירק שלה. אולם זו אינה גינת הירק הראשונה בבית הלבן. גינת הניצחון של אשת הנשיא לשעבר אלינור רוזוולט הייתה חלקה קטנה - אך מקור לגאווה גדולה.

אובמה מספרת שהיום הילדים הם אלה שמובילים את השינוי. "הילדות הושפעו מזה בצורה מדהימה", היא מעידה. "הן קפצו על השגרה החדשה והתחילו לשים לב להרגלים התזונתיים שלנו".

לדבריה, גם העובדה שבעלה הצטרף לארוחות הערב בעקבות השינוי בהרגלי האכילה יכולה לסייע למשפחות אחרות. "אם יותר משפחות ימצאו את הזמן לעשות את אותו הדבר - נרוויח", היא אומרת.

הווידאופדיה: ברק אובמה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק