מחקר: נשים בוגדות יותר מגברים - בגלל השיעמום

מחקר חדש שנערך בבריטניה מספק נתונים מפתיעים על יחסים רומנטיים: נשים פתוחות יותר לניהול רומן מחוץ לנישואין מאשר גברים, הן סולחות לעצמן בקלות יתרה ומרביתן - לא נתפסות. ראוי להדגיש: המחקר עלול להיות מגמתי, ונועד לקדם את האופרה של מוצרט " כך עושות כולן"

מה גורם להן לבגוד? (חדשות 2)

נשים מועדות יותר להיכנס לרומן מחוץ לנישואין מאשר גברים: מחקר חדש קובע ששתיים מתוך כל חמש נשים מודה שהיא בוגדת בבעלה. מתוך עשרה גברים שנשאלו - רק שלושה אמרו שהם מנהלים רומן מחוץ למערכת היחסים.

55% מהנשים אומרות שהן אוהבות את תשומת הלב שהן מקבלות מהגברים, רק שליש חושבות שהגברים לא מקבלים את הרושם הנכון מפלרטוטים. אבל שליש נוסף מציינות שלפחות פעם אחת הפלירטוט הבלתי מזיק, או הבלתי מובן - "יצא משליטה".

הסקר נערך בקרב 3,000 מבוגרים בהזמנת בית האופרה נורת', לרגל העלאת האופרה של מוצרט "כך עושות כולן" - אופרה קומית קלילה שבוחנת את נושא הנאמנות. "הסקר מציג מציאות בה הנשים רואות התנהגות פלרטטנית כבלתי מזיקה", אמר עורך הסקר. "הן סולחת לעצמן בקלות על התקריות".

מה גורם לנשים לבגוד? השעמום

"הנשים טוענות שהן לא התכוונו לבגוד בבני הזוג שלהן, אלא שהן הן נקלעו למצב הזה בטעות", הוסיף עורך המחקר. שלוש מתוך חמש נשים שמפלרטטות - מתנשקות עם מישהו שאינו בן זוגן, אחת מארבע נשים שבוגדות בבני זוגן מקיימת יחסי מין מלאים עם זר.

על פי ממצאי הסקר אחת מארבע נשים חושבת שזה מלהיב לרדוף אחרי גבר זר "לתוך הלילה". אותם האחוזים של נשים אומרות שהם נמשכות לגברים במדים, אחת לחמש אומרת שהיא נמשכת לאנשים בעלי סמכות.

מה גורם לנשים לבגוד? על פי הסקר השעמום הוא הגורם המרכזי לבגידות. נשים רבות אמרו שהכל בגלל האלכוהול. אחת מכל עשר נשים אומרת שהיא לא יכולה לנהל יחסים מונוגמים לחלוטין, מפני שהחיים קצרים מידי. מתוך הנשים שבוגדות ומנהלות יחסים מבוססים במקביל - רק שליש נתפסו על ידי בני זוגם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק