בריטניה: החל משפטו של הבעל שרצח את אשתו בגלל סטטוס בפייסבוק

אתמול נפתח משפטו של בריאן לואיס, הנאשם שרצח את אשתו היילי ג'ונס, בת ה-26, לאחר שכעס שהיא בילתה שעות ברשתות חברתיות באינטרנט. זעמו של לואיס התפרץ לאחר שגילה שאשתו שינתה את פרופיל הפייסבוק שלה ל"רווקה", והוא דקר וחנק אותה למוות

אינטרנט מסוכן. היילי ג'ונס נרצחה בגלל פייסבוק (ה"דיילי מייל")

אתמול נפתח בבריטניה משפטו של בריאן לואיס, מי שחשוד ברצח אשתו היילי ג'ונס בת ה-26, מאחר וכעס על כך שאשתו בילתה ברשתות חברתיות באינטרנט. הקש ששבר את גב הגמל מבחינתו היה כשהיילי שינתה את הסטאטוס בפייסבוק מ"נשואה" ל"רווקה".

ההתדרדרות ביחסים של השניים החלה לאחר שלואיס פוטר מעבודתו. אשתו, שעד אז גידלה את ארבעת הילדים בבית, יצאה לעבוד ואז נחשפה לאינטרנט. מאז היא נהגה לבלות שעות רבות באתרים חברתיים ובכך העלתה את חמתו של בעלה. בסופו של דבר,  ב-12 במרץ הוא התפרץ: דקר אותה וחנק אותה למוות, כך בכתב האישום. לואיס התקשר למוקד החירום לאחר המעשה, אבל ברח מזירת הרצח.

לאיס וג'ונס התגוררו בדירה עם ארבעת ילדיהם. לאחר הרצח הוא נסע לתחנת המשטרה הקרובה והסגיר את עצמו לשוטרים. לואיס, כך עלה בדיון המשפטי, השאיר את הילדים בגילאי 3-10 בבית - והם גילו את גופת אמם, ללא רוח חיים בסלון.

שינתה את הסטאטוס בפייסבוק - ונרצחה

בדיון בבית המשפט אתמול לואיס הכחיש את הרצח. התובע סיפר לבית המשפט כי לאחר שלואיס פוטר מעבודתו, ג'ונס החלה לבלות זמן רב באינטרנט כדי להרחיב אופקים, וגלשה בצ'אטים באתר פייסבוק. עדים סיפרו שבריאן אמר להם כי היא גולשת באינטרנט ודי חשאית בנושא. לדבריו, היא מנעה ממנו גישה לאתר, וכיבתה את המחשב כדי למנוע ממנו לראות עם מי היא בקשר.

עשרה ימים לפני מותה, יחסיהם של בני הזוג התדרדרו וג'ונס שינתה את הסטטוס בפרופיל הפייסבוק שלה מרווקה לנשואה - ובכך הבהירה שהיחסים ביניהם הסתיימו. "זה די ברור כי בריאן לואיס הפך ממש חרד בעקבות פעילות האינטרנט שלה", סיפר התובע. "כאשר נחקר במשטרה לואיס אמר שקיבל את התמוטטות מערכת היחסים שלהם".

"אם אני לא אהיה איתה - אף אחד לא יהיה"

ראיות סותרות נשמעו מפי עדים שישבו עם לואיס בפאב השכונתי סמוך לביתו. ארבעה ימים לפני שרצח את היילי הוא נשמע אומר: "אם אני לא יכול להיות איתה, אז לא יהיה לה אף אחד אחר - כי אני אהרוג אותה".

אחרי שלואיס ברח מהזירה ילדיהם של בני הזוג: ג'ורדן, קורי, קיאן וטיה ירדו למטה וניסו להחיות את אמא שלהם, ואז כיסו את גופתה. נתיחה שלאחר המוות גילתה שהיילי מתה מחנק ומדקירה בחזה. היא שכבה על הספה וניסתה להילחם בו באגרופים, אבל הוא דקר אותה.

בשנה שעברה התרחש אירוע דומה: בעל רצח את אשתו בדרום יורקשייר והתאבד אחרי שהיא סיפרה לחברים דרך הפייסבוק כי הם נפרדים.