קליפורניה: הלהבות רק מתפשטות

כבר שישה ימים משתוללות השריפות בקליפורניה, אך החשש הוא כי הן עדיין לא הגיעו לשיא. תנאי מזג האוויר מסייעים ללבות את האש. הכבאים, שכבר איבדו שניים מחבריהם לאש הקטלנית, ממשיכים בנסיונות הכיבוי ללא הפסקה, אך עדיין ללא תוצאות

קליפורניה עולה בלהבות: טמפרטורות גבוהות מאוד ורוחות מהירות ויבשות ממשיכות ללבות את שריפות הענק בקליפורניה, שנמשכות זה כמה ימים כאשר מדי יום מתרחב פי 2 השטח אליהן הן מגיעות.
עד כה חרכו השריפות 350 קילומטרים רבועים של יער, ולמעלה מעשרת אלפים בני אדם נאלצו לנטוש את בתיהם. לפחות 12 אלף מבנים ובתי מגורים נמצאים בשלב זה תחת איום הלהבות.

התחזית להמשך קודרת למדי. גם עבודת הכבאים, שפועלים מסביב לשעון, וגם המטוסים שמטילים פצצות מים לא יכולים ללהבות. החזאים אומרים שהאש תמשיך להתקדם גם בימים הקרובים כל עוד מזג האוויר בקליפורניה לא ישתנה. "שיאה של האש", הם אומרים, "עוד לפנינו".

עד כה גבתה האש את חייהם של שני כבאים, ומה שמדאיג עוד יותר הוא שכוחות ההצלה לא מצליחים לגלות מה היה הגורם לשריפות. בקליפורניה חוששים שהרע עוד לפנינו: הרוחות היבשות, המכונות "סנטה אנה" - יגיעו בעוד חודש, ועימן גל חדש וחמור יותר של שריפות.