הפנים האחרות של הזכייה בלוטו: קוקאין והפסדי ענק

זוכה הלוטו האירופי - לתשומת לבך: קלי רוג'רס זכתה לפני 6 שנים ב-2 מיליון אירו בלבד, אך מאז חייה התהפכו לחלוטין. היא הפסידה את מרבית כספה, התמכרה לסמים ונכנסה למערכות יחסים עם גברים מפוקפקים. "הכסף לקח לי את התמימות, את הילדות ואת שמחת החיים", היא מתוודה. "שמרו על הגבולות"

קלי בימים אופטימיים (NEWS OF THE WORLD)

שיגעון המיליון: לפני שש שנים זכתה קלי רוג'רס, אז נערה בריטית בת 16 מן המניין, בהגרלת לוטו ושלשלה לכיסה 1.9 מיליון ליש"ט (לירה שטרלינג). היא לא תיארה לעצמה מה הזכייה הזו תעשה לחייה. היום, עם 20 אלף לירות שטרלינג בלבד, היא יושבת בביתה מיואשת, ועם גוף חולה.

"באמת ובתמים אני אומרת - הלוואי ומעולם לא הייתי זוכה בלוטו", מספרת רוג'רס בריאיון חושפני ויוצא דופן לעיתון "ניוז אוף דה-וורלד". "אם הייתי יודעת כבר אז מה שאני יודעת עכשיו - הייתי מחזירה את הכל בחזרה. הייתי צעירה מדי מכדי להתמודד עם כמות כזו של כסף אחרי שלא היה לי כלום".

הכסף פשוט סינוור את רוג'רס, פשוטו כמשמעו. "במהלך שש השנים האחרונות נשאבתי לחור שחור, ובנקודה מסויימת הבנתי שאני לא אוכל להתאושש", היא מספרת. הכסף הוביל אותה לזוגיות מפוקפקת ששאבה את שמחת החיים שלה - אך גם ובעיקר את כספי הזכייה שלה. "הוצאתי הון על קוקאין", היא מתוודה. "בערך רבע מיליון ליש"ט - הכל הלך על בן הזוג שלי שהיה מכור".

אך עד מהרה, החלה רוג'רס עצמה גם כן להתמכר. "חשבתי שהכסף המהיר יפתור את כל הבעיות, וכבר בשבועות הראשונים אחרי הזכייה התחלתי להשתמש בקוק - והתמכרתי", היא אומרת. "זה גרם לי לשכוח מכל הבעיות של החיים". ואולם, עד מהרה המציאות השתנתה. "בהתחלה הכל היה טוב, אבל מהר מאוד הכל התהפך - הסמים גרמו לי ליפול למקומות אפלים", הוסיפה.

חברת הלוטו: "מזהירים את הזוכים"

בראשית השנה שעברה הצליחה רוג'רס לצאת לדרך חדשה והכריזה על עצמה סוף סוף כנקייה. אך עד סוף השנה שבו הסמים והגברים המפוקפקים לחייה, ועד מהרה היא מצאה עצמה שוב משתמשת בקוקאין. המצב הזה הוביל אותה למספר ניסיונות התאבדות. "ניסיתי לחתוך את הוורידים, אך ברגע האחרון חברים הגיעו והעבירו אותי לבית החולים", היא אומרת.

היום, כאמור, שש שנים אחרי, היא שוב בדרכה לשיקום ומגדירה את חייה כ"ניסיון אמיץ לחזור לתחומי החיים הנורמליים". במקביל, היא נאבקת כדי לשמור את שני ילדיה עמה ולגדל אותם יחד עם הוריה. ויש לה גם עצה לזוכי הלוטו: "שמרו על הגבולות", היא אומרת. "הכסף לקח לי את התמימות, את הילדות ואת שמחת החיים".

בחברת הלוטו ממנה קיבלה רוג'רס את הכסף, מדגישים היום בתגובה לריאיון החושפני כי היא מציעה לזוכים ייעוץ ומזהירה אותם מהסכנות הטמונות בשינוי הקיצוני בחייהם. מה הזוכה היחיד ב-147 מיליון אירו בהגרלת הלוטו האירופית צריך לחשוב לעצמו כעת?