חדש באוסטרליה: אליפות התרנגולים הביזאריים

עבור רובנו הם שניצלים, בית גידול לביצים או במקרה הטוב - שעון מעורר טורדני. אבל עבור מאות מגדלי עופות בעולם, בעלי הנוצות הם מקור לגאווה. תערוכה חדשה ביבשת הדרומית מציגה זנים יוצאי דופן של תרנגולות, תרנגולים ובעלי כנף אחרים. היופי הוא בעיני המתבונן? תלוי את מי שואלים

טזמניה שבאוסטרליה התמלאה המולה, קרקורים ונוצות בשלל צבעים - בעקבות פסטיבל יוצא דופן של... תרנגולים ובעלי כנף.

היבשת האוסטרלית משכה אליה השבוע מגדלי תרנגולים נדירים מכל רחבי העולם. המגדלים הציגו בתערוכה לא פחות מ-671 זנים נדירים של בעלי כרבולת, בהם תרנגול הפיניקס הנדיר הידוע בזנבו הארוך.

כשאנשים מרימים גבה מול חיית המחמד של מרב הוט - מגדל וותיק של התרנגול עירום הצוואר, הוא אומר בתגובה כי "היופי הוא בעיני המסתכל". ואילו ריצ'ארד פוק, מארגן התערוכה המקרקרת הזו, אומר שהוא לא מקבל כל ציפור בעלת כרבולת לתערוכה: "הזנים הרגילים ...נשארים בבית, בשובך". כל אחת מהציפורים כאן נחשבת למופת עבור בני מינה.

כמובן שיש גם תחרות נושאת פרסים, כולל צלם מיוחד ותא עם תאורה ייחודית, כזו שרוב התרנגולות זוכות לה רק אחרי צלייתן והצגתן לראווה בדוכן העופות בסופרמרקט.

המגדלים נרגשים, מודדים כרבולות, מלטפים טלפיים בחיבה וחופנים ביצים בידיים רועדות. מחירה של ביצה אחת מזן נדיר עשוי להגיע למאות דולרים. ועל זה ניתן לומר: ממש ביצי זהב.