החוטף של ג'ייסי מדבר לראשונה: "הסיפור העוצמתי ביותר יגיע מהקורבן"

העולם מסרב להירגע מסיפורה המזעזע של ג'ייסי, שנחטפה והוחזקה בשבי בחצר האחורית במשך 18 שנה. היום החוטף פיליפ גארידו מתראיין לראשונה, חושף טפח ומסתיר טפחיים. "בסוף", הוא מבטיח למראיין, "תגלה את הסיפור הכי עוצמתי". עוד מתברר כי אפילו בנותיה של ג'ייסי שנולדו בשבי לא ידעו כי היא חטופה

ככל שחולף הזמן נחשפים יותר ויותר פרטים מדהימים סביב סיפורה של ג'ייסי לי דוגארד שהתגלתה לאחר תקופת שבי של 18 שנה. עתה ניתן גם לשמוע לראשונה את קולו של החוטף האכזר פיליפ גארידו.

גארידו התראיין לתחנת הרדיו האמריקנית המקומית KCRS. כשנשאל מה גרם לו לבחור בשנת 1991 דווקא את ג'ייסי, ענה: "אין לי שום רצון להסתיר את הדברים האלו. למעשה, כשזה יקרה אתה תהיה מאוד מופתע בנוגע למה שקרה. יש פה סיפור עוצמתי ונוקב".

אחר כך נשאל באיזו סיטואציה הוא חושב שהוא נמצא כעת, לאחר שנתפס. גארידו ענה: "אני בסיטואציה מאוד רצינית. אני מתחייב שככל שהזמן יעבור אתה תקבל את חלקי הסיפור הזה בעוצמה רבה".

"אני הפכתי את עולמי לחלוטין", סיפר אחר כך בגילוי לב. "אתה תשמע את הסיפור העצמתי ביותר
מגיע מהעד, מהקורבן. אם תקדיש לזה זמן, אם תגיע לשורשים, בסוף תגלה את הסיפור הכי עוצמתי
שיחשוף דברים שצריכים להיות מובנים. זה המקסימום שאני יכול לספר".

הבנות לא ידעו שהאם נחטפה

עוד מתברר עתה, כי אפילו בנותיה של ג'ייסי לא ידעו את סיפורה. "האם הייתה צריכה להסביר להן רק לפני יומיים כי היא נחטפה", סיפר אביה החורג של ג'ייסי, קארל פרובין לרשת הטלוויזיה האמריקנית ABC, "בנותיה לא ידעו זאת".

הבנות - בצורה אולי מפתיעה ואולי לא - לקחו בצורה קשה מאוד את הרחקתו של האב מהן. "הן כל כך גוננו עליו, הן היו תלויות בו", סיפר פרובין. "הן כעסו בגלל שזה אביהן ושעכשיו הוא בכלא".

חשד: ג'ייסי הייתה קורבן לאורגיות אכזריות

עוד מתברר כי ג'ייסי עבדה עם החוטף גארידו בעסק ההדפסה שלו. לקוחות בעסק סיפרו לסקיי ניוז כי לא היה להם מושג מה סיפורה של העוזרת שכונתה בשם "אליסה". "היא עשתה רושם חכמה ומחונכת", הם סיפרו. "נראתה כמו כל פקידת לשכה".

בנוסף, עולים חשדות חמורים נוספים, לפיהם כי ג'ייסי הייתה גם קורבן לאורגיות אכזריות שארגן גארידו. זאת, בשביל להרוויח קצת כסף על חשבונה. "פעם ראיתי שורה ארוכה של גברים עומדים בתור מסודר מחוץ לאוהל בחצר האחורית", סיפר אחד השכנים. "הם נכנסו בזה אחר זה לאוהל והשמיעו קולות רמים וגניחות".

 הסיוט בחצר האחורית

צעצועים שבורים, בגדים מלוכלכים ורהיטים מוזנחים והרוסים - אלה הם רק חלק מהמראות הקשים, תמונות ראשונות מחיי המאסר שיצר פיליפ גארידו לג'ייסי לי דוגארד ולשתי הילדות שחיו איתה. עיתון ה"דיילי טלגרף" חשף אתמול את התמונות שמציגות את הסיוט שעברו השלוש באותה חצר אחורית מזוהמת במשך 18 שנה.

במקביל לפרסום תמונות הבית, הצהובון הבריטי "ניוז אוף דה וורלד", הראה לראשונה את תמונותיהן של שתי בנותיה של דוגארד, אותן ילדה לגבר שחטף אותה לפני 18 שנה.

מהמקום העצוב הזה, ג'ייסי לי עיצבה, הדפיסה ושלחה את כרטיסי הביקור מבית הדפוס של החוטף האכזר שלה - גארידו. הבוקר, גילתה המשטרה כי אחד מלקוחותיו של גארידו סוכן נדל"ן בשם דיפל קראונרנטה פגש את ג'ייסי לי ואת בנותיה בסופרמרקט.

לדבריו, הוא ראה את ג'ייסי בפעם האחרונה לפני שישה שבועות. "דיברנו והיא אמרה לי להמשיך בעבודה", סיפר. " זה נראה כאליו היא שמחה לראות אותי, הכל נראה רגיל - כרגיל".

סיקור מיוחד: סיפורה המזעזע של ג'ייסי לי

תמונות ראשונות: המקום המזעזע בו גדלה

אבי החוטף: "הסמים הטריפו אותו"

השכנים התלוננו - השוטרים לא עשו דבר

תחילת הפרשה: הילדה ג'ייסי שבה הביתה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק