תיעוד: דובי הגריזלי כבשו את קולורדו

"לחיות באספן זה כמו לחיות בגן חיות ללא חומות", כך אומר תושב קולורדו שנתקל בכל לילה בדובי גריזלי ברחבי העיר. צוות רשת CBS יצא לתעד את התופעה, בה משוטטים דובים ברחובות ומחפשים אחרי אוכל. התושבים לא רוצים לפגוע בחיות, המשטרה חוששת ממפגשים אלימים שיציתו את העיר. כך זה נראה

כשהירח עולה על אספן, קולורדו, הדובים משתלטים על העיר. באספן, מתברר, חיים בגן חיות בלי חומות.

צוות רשת הטלוויזיה CBS שיצא לתעד את התופעה ברחובות העיר, לא האמין שמיד בתחילת הסיור אליו הצטרפו, זוהה דב גריזלי ענק על גג בית. השוטר שליווה אותם ברחובות אמר: "בחודש האחרון לא היה לילה בו עבדתי ,שלא ראיתי לפחות דב אחד במשמרת".

בהמשך הסיור ניצפו עוד דובים רבים, רובם מחפשי אחרי מזון קל להשגה. הצלם של CBS התלהב כשראה דובת גריזלי עצומה עם שני גורים, אבל השוטר נכנס ללחץ - ובצדק. דובה נקבה עשויה להיות תוקפנית וכשהגורים שלה בשטח - זו סכנה מיידית לבני האדם שבסביבה. האם תתקוף בלי לחשוב פעמיים אם היא תרגיש שהגורים בסכנה.

אבל הבעיה סבוכה הרבה יותר. תושבי אספן הם ברובם אנשים שוחרי טבע ובעלי חיים, וגם כאשר הם רואים דב בחצר הבית - הם נמנעים מלקרוא למשטרה או לפקחים, מחשש שאלה יהרגו את הדובים או יפגעו בהם. " זה לא נורא", אומרת אחת מתושבות העיר, "הם נובחים עליך, זה קצת מוזר, אבל אם אתה נשאר רחוק מהם זה בסדר".
 
זה אולי בסדר עכשיו, אבל אם הדובים יפסיקו לפחד מלהתקרב אל האנשים - ההיתקלויות בין בני האדם לדובים עלולות להסתיים בפציעה או מוות של אחד הצדדים.

עוד חיות מעניינות שהופיעו אצלנו:

תעלומה בשוויץ: למה הפרות מתאבדות?

מה יש לכלב נגד ברק אובמה?

בתפקיד מיילדת העגל: כתבת CNN