נפל 3 ק"מ וניצל: עכשיו התיעוד

צלם אקסטרים בריטי קפץ לעוד צניחה שגרתית בה הוא היה אמור לתעד צניחה ראשונה של חובבת, אבל המצנח שלו לא נפתח. הצנחן-צלם כבר הבין שאלו השניות האחרונות בחייו, והחליט ששווה לפחות לצלם את רגעיו האחרונים. בסופו של דבר הוא התעורר בבית החולים

בתחילת החודש הלהיב סיפורו של פול לואיס, צנחן שנפל 3000 מטרים ללא מצנח, את העולם. לואיס לא רק חי לספר על זה, היום הוא גם חושף את התמונות המדהימות של הנפילה הזו.

"המצנח לא נפתח ונאלצתי לחתוך אותו", הוא מספר. "המצנח החלופי נפתח, אבל לא במלואו. המיתרים, כמו במצנח הראשי, היו מלאי קשרים ואני התבוננתי למעלה בפחד עצום וחשבתי שזה המראה האחרון שאני רואה. כשהבטתי למטה ראיתי שאני מסתחרר. בשלב הזה עצמתי את עיני, נרגעתי, ואמרתי לעצמי - 'זה נגמר'".

אנשי כוחות ההצלה הבריטים לא האמינו בזמנו למראה עיניהם, כשלואיס, צלם וחובב אקסטרים, קפץ ממטוס ונחת היישר על גג של מבנה בשדה התעופה בעיר ויטצ'רץ'. בן ה-40 פונה אז לבית החולים כשהוא סובל בסך הכול מפגיעות קלות בראשו ובצווארו.

לשאלה האם הוא מתכוון לקפוץ שוב עונה לואיס, "הסיבה היחידה שלא אקפוץ שוב היא בגלל שאתה אומר לעצמך, 'אם ניצלתי ממצב כזה, זה הזמן לפרוש'. צנחתי 661 פעמים, ונהניתי מכל אחת מהצניחות".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק