מה גרם לגארידו להפוך לחיית אדם?

"הסמים הטריפו אותו , הוא הפך מילד אהוב לאדם מסוכן בגלל שצרך LSD", אומר אביו של פיליפ גארידו, שחטף את הילדה ג'ייסי לי דוגארד לפני 18 שנה ונעצר במקרה. שכניו מבולבלים ומפוחדים: "הוא נופף לי בכל בוקר לשלום", סיפרה אחת השכנות, "עכשיו אני לא יודעת למה הוא התכוון"

פיליפ גארידו, האיש שהפך למפלצת, ממשיך להסעיר את התקשורת האמריקנית ועומד במרכז הדיווחים על הפרשה המזעזעת על מציאת הילדה ג'ייסי לי דוגארד.

משטרת קליפורניה בודקת אם סיפור היעלמותה ומציאתה של הילדה, כיום כבר בת 29, הוא רק צוהר לעוד מעשי פשע לא אנושיים. הפרטים על החוטף המטורף מתחילים לצוץ ולזעזע את המשטרה, התקשורת והציבור.

מנואל גארידו, אביו של החוטף פיליפ, מאשים את הסמים בהדרדרות בנו. "הוא מטורף לחלוטין", הוא אומר היום. לטענת גארידו האב, הסמים שינו את בנו, הרסו אותו והפכו אותו מילד טוב - ילד אוהב ואהוב על ידי סביבתו  - לאדם מטורף.

רצח גם 10 פרוצות?

האב התראיין בשיחת בטלפון מביתו בברנטווד. לדבריו הוא לא ראה את בנו כבר שנים ומעולם לא ביקר בבית בו פיליפ התגורר עם ג'ייסי לי, אשתו ננסי ושני ילדיו.

שכניו של העצור מפוחדים. "עכשיו אני לא יודעת למה הוא התכוון שהוא נופף לי לשלום", אומרת שכנה ומניחה יד על ראשו של בנה שהתגורר בחצר הסמוכה. "יש כאן בשכונה המון ילדים".

גארידו נעצר לפני יותר מעשרים שנה בגלל עבירות מין, אבל שוחרר. המשטרה וקצין המבחן שהיה אמור לעקוב אחריו לא עשו את עבודתם. גארידו נתפס רק אחרי ששוטרות ראו את בנותיו מחלקות פרסומות לכנסיה באוניסרסיטת ברקלי. הבנות, על פי המשטרה, התנהגו ממש כמו רובוטים. וכשהמשטרה באה לשאול שאלות על האב - הפרשה נחשפה.

המשטרה שפשטה על הבית וסגרה אותו לתקשורת, מדווחת כי היא בודקת אם פיליפ אחראי גם להיעלמותן של 10 פרוצות שנעלמו לפני 20 שנה ועשויות להימצא באותה החצר בה שחקו ילדיו של פיליפ, בה גדלה ג'ייסי לי.

שכנתו של פיליפ אמרה אמש לכתב רשת CNN, " זה נראה שזה הולך ונהיה גרוע יותר ויותר, מי יודע מה עוד האיש הזה עולל".

הילדה שנחטפה לפני 18 שנה: פרטים חדשים נחשפים

הילדה ג'ייסי שבה הביתה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק