תעלומה בשוויץ: למה הפרות מתאבדות?

דרמה כזו מזמן לא נרשמה בהרי האלפים השלווים: עשרות פרות קופצות אל מותן מהצוק ללא כל סיבה נראית לעין. דיכאון? הצהרה פוליטית? במשטרה המקומית בודקים בכובד ראש כל כיוון חקירה, ואומרים: "אולי הן נבהלו מסופת רעמים חזקה". שוויצריה כמרקחה

"אני מעדיפה למווות". הפרות שהתאבדו בשוויץ (דיילי מייל)

תושבי מחוז לאונטברונן שבשוויץ טרודים בשבוע האחרון בשאלה אחת בלבד: מה גורם לעשרות פרות לקפוץ אל מותן?

במהלך שלושה ימים בלבד, שמו קץ לחייהן לא פחות מ-28 פרות באופן מסתורי ביותר. על פי הדיווחים משוויץ, צעדו החיות לעבר צוק המשקיף אל הכפר הקטן בהרי האלפים, וצנחו מגובה מאות מטרים אל התהום העמוקה בזו אחר זו במין "טקס" מוזר.

מלבד למראה הלא מלבב, חוששים תושבי הכפר בעיקר מזיהום של מי התהום. בשל כך נאלצים אנשי ההצלה לעבוד קשה מהרגיל, ולפנות את הגופות המוטלות זו לצד זו מהר ככל האפשר.

הפרות פחדו עד מוות

אך אם פעם היה ניתן לסמוך על הטבע שיסייע להיפטר מהמטרד החדש - כיום יש צורך במסוק. "אין כבר חיות טורפות גדולות באזור האלפים, כך שאנו צריכים להזיז את הקורבנות בעצמנו", הסביר דובר המשטרה המקומית.

לדבריו, בכוונת אנשי אכיפת החוק להתייחס בכובד ראש לסוגייה. "אנו חוקרים את הנושא כיוון שפרות הגדלות באזור יכולות להעריך בדרך כלל סכנה, ולא נוטות לקפוץ מצוקים", הדגיש.

בינתיים מנסים תושבי לאונטברונן למצוא הסבר משל עצמם לתופעה החריגה. מכיוון שרוב המדענים מאמינים כי חיות לא מסוגלות להתאבד באופן מודע, מאמינים בכפר שסופות רעמים וברקים עזות שפקדו את האזור, הן שהפחידו את החיות עד מוות והביאו אותן לשים קץ לחייהן.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק