"החיסון לשפעת לא יגיע בקרוב"

בניגוד לתחזיות הקודמות, חיסון לשפעת החזירים לא יימצא לפני חודש אוקטובר הקרוב, כך מעריך ראש המרכז לפיקוח ולמניעת מחלות בארה"ב. על פי ההערכות 90 אלף בני אדם ימותו משפעת הקרובות, כבר בסתיו הקרוב

האם החיסון יגיע בקרוב? (חדשות 2)

החיסון נגד שפעת החזירים מתעכב: הקיץ מגיע לסיומו ואיתו גובר החשש להתגברות שפעת החזירים H1N1 עם בוא הסתיו והחורף. לעומת זאת, החיסון המיוחל לא ממש בפתח.

בארה"ב מציינים כי בניגוד לתחזיות הקודמות, חיסון לשפעת החזירים לא יימצא לפני חודש אוקטובר הקרוב. עם זאת מפצירים גורמי הבריאות בציבור לא להיכנס לפאניקה עקב ההערכות לפיהן 90 אלף בני אדם ימותו משפעת החזירים, כבר בסתיו הקרוב, ומרגיעים לגבי האיום של השפעת.

"שיעורי תמונה כמו משפעת רגילה"

"כל מה שראינו בארה"ב וברחבי העולם כולו אינו מצביע בהכרח כי מספר כה גדול של אנשים ימותו מהנגיף", אמר אמש ד"ר תומס פריידן, ראש מרכז לפיקוח ולמניעת מחלות בארה"ב.

למרות שרבים כבר נדבקו במחלה, מדגיש פריידן כי שיעורי התמותה אינם שונים בהרבה מהתמותה משפעת רגילה. מעקב אחר התפשטות הנגיף בחודשים האחרונים לא מראה שום סימן שהוא הפך קטלני יותר במשך הזמן.

עם זאת, המרכז לפיקוח ולמניעת מחלות בארה"ב אינו מתכוון לקחת סיכונים והחל להתכונן לתרחיש הגרוע ביותר. החל מהקיץ מתמקדים במרכז באמצעי הזהירות למקרה שהנגיף יהפוך לאלים יותר בפתאומיות.

בישראל: 13 קורבנות

בישראל גבתה המחלה עד כה 13 קורבנות. בתחילת השבוע מתה ורד בסון בת ה-27 מוות פתאומי, מאחר ולא השתייכה לשום קבוצת סיכון של המחלה.

ורד הגיעה לבית החולים אסף הרופא לפני כעשרה ימים עם חום גבוה ושיעול, אבל צילום ריאות הראה שהכל תקין. כמו חולים אחרים שאינם סובלים מסיבוכים נוספים ואינם משתייכים לקבוצות הסיכון של המחלה, היא נשלחה למנוחה בביתה. כשמצבה הורע היא שבה לבית החולים וכעבור זמן קצר מתה.  

בבית החולים אסף הרופא טוענים שפעלו לפי ההנחיות של משרד הבריאות ושמצבה של ורד לא חייב אשפוז במחלקה לטיפול נמרץ, שם הידרדרות במצבה הייתה מאובחנת בזמן אמת.

נתניהו: חיסון נגד שפעת החזירים לכל אזרח

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק