חדש בסין: המונה ליזה מדברת

את המונה ליזה בלובר יצא לכם לראות? כמו שהיא נראית עכשיו בסין, אף אחד עוד לא ראה מעולם. המונה ליזה האינטראקטיבית מדברת בסינית עם המבקרים. המדינה שבה מזייפים כל מה שזז מארחת עכשיו זיוף מוצלח ותלת-מימדי: המונה ליזה לא רק מחייכת אל המבקרים כתמיד, אלא גם ממצמצת, מנופפת לשלום ועונה לשאלות המבקרים

זה יכול לקרות רק במדינה בה מזייפים כמעט הכל: המונה ליזה שמוצגת בסין היא אמנם לא המונה ליזה המקורית, אבל יש לה יתרון משמעותי על זו שניצבת במוזיאון הלובר בפריז - היא לא רק מחייכת, אלא מדברת, זזה ומנופפת לשלום.

בעזרת תוכנת אנימציה חדשנית וייחודית, הדמות האלמותית של ליאונרדו מספרת לתיירים בסינית בת כמה היא, איך היא מרגישה ובעיקר על התקופה בה צוירה. לא רק המונה ליזה מספרת את הסיפור שלה, גם ישו הנוצרי ושליחיו הנלהבים חוזרים לחיים בסעודה האחרונה.

הפסלים הקלאסיים מיוון העתיקה שאיבדו עם השנים את אבריהם, קיבלו את הידיים, הרגליים והפנים בחזרה - בהקשת מקש. הם גם מעבירים את המזון ומחליפים ביניהם רעיונות - לשמחת הצופים הסינים בבירה בייג'ין.

וואנג האוי, יוזם ויוצר התערוכה אומר: "מה שמיוחד בתערוכה הזו הוא שזו הפעם הראשונה שאנימציה בתלת מימד, טכנולוגיית הולוגרפיה וסאונד ייחודי מוצגים יחדיו ויוצרים אשליה של דמויות קלאסיות חיות".

ואגב, למרות שהמונה ליזה כבר מדברת, המסתורין סביב החיוך שלה - עדיין לא פוענח.