למה מייקרוסופט לא רוצה שחורים בפרסומות שלה?

תאגיד הענק מייקרוסופט עשה כבר בהיסטוריה שלו הרבה דברים נכונים, מועילים וטובים, אבל מישהו במחלקת הפרסום והשיווק האירופית שלו - לקח החלטה טפשית במיוחד. בגירסה הפולנית של הפרסומת החדשה של מייקרוסופט, "הוחלף" ראשו של איש עסקים שחור בראשו של איש עסקים לבן באמצעות פוטושופ. למה? אולי ביל גייטס יודע

מייקרוסופט מציגה: הכושי עשה את שלו (דיילי טלגרף)

מישהו במחלקת השיווק של מייקרוסופט אירופה הולך לשלם על התקלה הזאת ביוקר: ענקית התוכנה העולמית בחרה משום מה להוריד את ראשו של אדם שחור עור מפרסומת חדשה שלה ברשת, ולהחליפו בראש של איש עסקים לבן.

התמונה המקורית, שפורסמה באתר האמריקני של מייקרוסופט כדי לקדם את המוצרים העסקיים של התאגיד, מציגה שלושה אנשי עסקים סביב שולחן - אישה לבנה, גבר שחור וגבר אסייאתי - כולם מחייכים במהלך "ישיבת עסקים", בהתאם למסורת ה'פוליטיקלי קורקט' האמריקנית.

עד כאן, הכל טוב ויפה. הסערה העולמית החלה לאחר שבגירסה של הפרסומת שתורגמה והותאמה לקהל היעד בפולין, ראשו של בעל העור הכהה נעלם ובמקומו הוצב ראש של איש עסקים לבן. שאר הגוף, אגב, של הגבר השחור - נשאר במקום.

ה"תרגיל" של מייקרוסופט זוהה מהר מאוד על ידי גולשים ברשת והתמונה התפשטה באינטרנט כמו אש בשדה קוצים, לפני שראשי מייקרוסופט ראו את הטעות, נבהלו מעוצמת התגובות - והתנצלו. הודעת התנצלות רשמית הופצה בחשבון הטוויטר של מייקרוסופט ובהנהלת החברה בודקים עכשיו מי האחראי לטעות האומללה.