כך נראה מעצרו של השופט לשעבר דן כהן בפרו

הטלוויזיה המקומית בפרו שידרה את התמונות הראשונות ממעצרו של השופט הישראלי הנמלט. בין היתר מואשם כהן כי בזמן ששימש חבר בדירקטוריון חברת החשמל, הפעיל לחצים לאשר עסקה לרכישת תחנות כוח מחברת סימנס - ובתמורה קיבל מהחברה שוחד בסך מיליון יורו. צפו ברגעי המעצר

גם כלי התקשורת בפרו לא יכלו להתעלם מאחת מפרשיות השחיתות הגדולות בישראל. הטלוויזיה המקומית דיווחה בהרחבה על מעצרו של השופט לשעבר, דן כהן, שנמלט לדרום אמריקה לפני כארבע שנים - ונלכד בלימה. בסרטון הווידאו שפורסם בפרו נחשפים הרגעים בהם נלקח כהן לחקירה על ידי אנשי האינטרפול.

השופט בדימוס כהן נעצר בעקבות בקשת הפרקליטות בישראל להסגירו באשמת קבלת שוחד במיליוני שקלים מחברת 'סימנס' הגרמנית, ואיש עסקים ישראלי.

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע לשעבר מואשם בין השאר כי בתקופה שבה שימש כחבר בדירקטוריון חברת החשמל, הפעיל לחצים לאשר עסקה במאות מיליוני שקלים לרכישת תחנות כוח מחברת סימנס, ובתמורה קיבל מהחברה שוחד בסך מיליון אירו.

כתב אישום רחב מימדים

בין פרו לישראל אין הסכם הסגרה, ולכן עדיין לא ברור האם ומתי יוסגר כהן לישראל. זמן קצר לאחר שהותר לפרסם את דבר מעצרו, הגישה הפרקליטות כתב אישום נרחב נגד כהן, בשלוש פרשות שונות בהן הוא מעורב.

"כהן נמלט לפרו, עימה אין למדינת ישראל אמנת הסגרה. על אף בריחתו, ולמרות שלישראל אין הסכם הסגרה עם פרו, פעלה הפרקליטות להכנת כתב אישום כנגדו בתיק רחב מימדים במיוחד. לאחר שהסתיימה הכנת כתב האישום כנגדו הוחל במגעים עם שלטונות פרו, לרבות הדרישות המשפטיות הנלוות להליך ההסגרה", נמסר מהפרקליטות עם הגשת כתב האישום. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק