קבלת פנים של גיבורה ל"אצנית הטסטוסטרון"

קבלת פנים נרגשת לקסטר סמניה ביוהנסבורג. הבדיקות, הספקות והשאלות המטרידות נשארו בברלין, בידי הוועדה האתלטית הבינלאומית. בדרום אפריקה חגגו את מדליית הזהב וקסטר חוגגת בבית הנשיא

קסטר סמניה בדרום אפריקה (AP)

קסטר סמניה, האצנית שזכתה במדליית הזהב על ריצת ה-800 מטרים ואחריה זכתה לתהיות בינלאומיות על הזהות המינית שלה, חזרה הבוקר לדרום אפריקה וזכתה לקבלת פנים של גיבורה על ידי אלפי מעריצים.

סמניה, שהשיגה את התוצאה החמישית בטיבה בהיסטוריה כשהיא רק בת 18, הסעירה את עולם האתלטיקה בשבוע שעבר - אבל לא בגלל התוצאה. הוועדה הבינלאומית לאתלטים חשדה במבנה הגוף הגברי של האצנית, בקולה העבה ובהתנהלות הגברית שלה. הם לקחו דגימת דם ומצאו כמות גדולה של הורמון הטסטוסטרון הגברי, כמות גבוהה פי 3 מהאישה הממוצעת.

אבל בדרום אפריקה לא סופרים את הטסטוסטרון. מקבלי פניה הכינו לה בימה מיוחדת בשדה התעופה של יוהנסבורג, נשים שתומכות בה ומעריצים רבים שאגו בשמחה והריעו כשהיא ירדה מהמטוס שהגיע מברלין. הם נשאו שלטים, "הגברת הראשונה שלנו בספורט" ו-"100% אישה".

גם הנשיא נתן כבוד לאצניות

התקשורת הדרום אפריקנית מדווחת שהכבישים בדרך לשדה התעופה נחסמו בגלל כמות האנשים שהגיעו לשדה כדי לראות את הגרסה האפריקנית ליוסיין בולט.

אחרי הטקס הקצר, סמניה ועוד ספורטאיות שחזרו מברלין עם מדליות, יצאו לביקור בבית הנשיא ג'ייקוב זומה. הוא אמר, "עבורנו קסטר היא פשוט האישה הכי מהירה בריצה למרחק 800 מטרים וראויה לכבוד של מנצחים". ארגוני הנשים ותומכיה של האצנית אמרו שהידיעות הנוגעות לחוסר הוודאות לגבי מינה של סמניה נובעות מבורות, גזענות וסקסיזם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק