סופם הטרגי של כלבי הים הצעירים

באחד מחופיה הצפוניים של צ'ילה התגלו יותר מ-200 כלבי ים צעירים שנפגעו מזיהום בים. הם ככל הנראו הגיעו לחוף במטרה לחפש מזון לאכילה, וננטשו על ידי הלהקה שלהם. לפי הערכות המומחים כלבי הים נפגעו מזיהום שגרם אחד המפעלים באזור ופגע בים ובמזון

צער בעלי חיים: יותר מ-200 כלבי ים נמצאו בימים האחרונים מתים או גוססים על חופיה הצפוניים של צ'ילה. במדינה חוששים שזיהום ממפעל בעיר איקוויקה הנמצאת סמוך למקום הוא הגורם להרג ההמוני.

תחנות הטלוויזיה המקומיות הציגו את התמונות העצובות. מומחה מארגון הדייג המקומי אמר שמרבית כלבי הים המוטלים על החוף הם כלבי ים צעירים שחיפשו מזון על החוף.

הסיבה למוות ההמוני אינה ברורה לחלוטין. פעילי סביבה אומרים שכלבי הים מתו כתוצאה מהשפכים שמפעלים כימיים מזרימים למי הים סמוך למושבת כלבי הים. מומחים אחרים טוענים שדווקא התופעה שקרויה "אל ניניו", הגורמת להתחממות מי האוקיאנוס, היא שגורמת לכלבי הים לנדוד למרחקים כדי למצוא מזון לעיתים רחוק מדי, וזה מה שהוביל למותם.

ראש מכון המחקר הימי של צ'ילה סיפר כי לא מדובר במאות, אלא באלפי כלבי ים שכולם, על פי הפרסום, בני מספר חודשים שננטשו על ידי הלהקה שלהם. להערכתו, הסיבה למוות היא סוג מסוים של מחלה או זיהום במזון שפגע בכלבי הים הקטנים.