יוון: המאבק להצלת המנזר מהאש

אלפי כבאים בסיוע של מטוסי כיבוי מרחבי אירופה נאבקים בלהבות שממשיכות להשתולל כבר ארבעה ימים בצפון אתונה. נזירות מסרבות לעזוב את אחד המנזרים בצפון אתונה, בתוך העשן השחור, ועם מסיכות מתנחים על פניהן הן מנסות לכבות את הלהבות בעזרת ענפי זית. צפו בתמונות הלוהטות מאתונה

הכבאים ביוון ממשיכים בעוד יום של מאבק מול כוחות הטבע ומנסים לעצור את האש לפני שתגיע ללב הבירה ותזרע הרס ומהומה בכל רחבי אתונה. אלפי תושבים מהפרברים הצפוניים של הבירה נאלצו לעזוב את הבתים. עשרות בתים ובניינים כבר נשרפו.

שר הפנים היווני אמר לתושבים שהלילה הם עברו את שיאן של השריפות, ועכשיו זה רק עניין של זמן עד שהכבאים, בסיוע של מטוסים מרחבי אירופה, יעצרו את הדליקות בעזרת הטלת פצצות מים מהאוויר - הדרך היעילה ביותר להילחם באש.

הנזירות לא מוותרות על המנזר העתיק

צוות של הטלוויזיה היוונית הגיה למנזר עתיק בצפון מזרח אתונה שם הנזירות מסרבות להיכנע ללהבות. כשלפניהן רק מסיכות ניתוח, הן אוחזות בענפי עצי זית ומנסות לכבות את האש. אנשי הקהילה הוציאו מהקברים באזור את שאריות גופות הקדושים המקומיים.

אמש הכריזה הטלוויזיה היוונית שהשריפות מקיפות את הבירה ותושבים רבים בעיר ייאלצו לעזוב את העיר. הדיווח גרם לפאניקה, אבל למרבה המזל - השריפות כנראה לא יפגעו בבתים.