הבדיקות קבעו: רמת הטסטוסטרון בגופה של האתלטית - גבוהה פי 3 מאישה ממוצעת

"רמת טסטוסטרון גבוהה פי 3 ביחס לאישה נורמלית" - אלה תוצאות הבדיקות שנערכו לאצנית הדרום אפריקנית קסטר סמניה, מי שעוררה סערה לאחר שזכתה בזהב בריצת 800 מ' באליפות העולם בברלין באשר לזהותה המינית. לפי דיווח של עיתון ה"טלגרף", האצבע המאשימה מופנית למאמן דרום אפריקה, שכבר הפך ספורטאית אחת לגבר מתוסכל

הבדיקות שנערכו לאצנית הדרום אפריקנית קסטר סמניה בת ה-18, שעמדה במרכזה של סערה עולמית באשר לזהותה המינית, הציגו כמות לא שגרתית של הורמון גברי - טסטוסטרון.

עיתון ה"טלגרף" הבריטי דיווח היום שהבדיקות, שנערכו זמן קצר לפני אליפות העולם בברלין לזוכת מדליית הזהב בריצה ל-800 מטרים, מאשרות כי בגופה של סמניה נמצאה כמות טסטוסטרון הגבוהה פי שלושה מהכמות שמצויה בגופה של אישה ממוצעת.

למאמן יש עבר של "חלוקת הורמונים"

מאמן הנבחרת הדרום אפריקנית, ד"ר אקט ארביט, אימן בעבר את נבחרת מזרח גרמניה וכבר הואשם שגרם לאתלטיות המזרח-גרמניות לצרוך כמות גדולה של סטרואידים כדי לשפר את יכולותיהן האתלטיות. הצריכה המוגברת של ההורמון הגברי, אילצה בסופו של דבר אחת מהן לעבור ניתוח לשינוי מין, ולחיות את שארית חייהן כגבר.

לא ברור אם כמות הטסטוסטרון הגבוהה בגופה של סמניה הוא בגדר תופעה ביולוגית, או שהחשד שמעורר המאמן מוצדק - והוא אכן נתן לה הורמונים באופן מלאכותי ובלתי חוקי. זה גם מה שהגוף הבינלאומי לפיקוח על האתלטים חוקר עכשיו.

המאמן ארביט מצדו מצהיר שמאז נפילת החומה בברלין הוא זנח את השימוש בתוספים ועבר לשיטות אימון "נקיות", לדבריו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק