פידל קסטרו מציג: אני חי ובועט

המנהיג האגדי של קובה מוכיח כי הוא עדיין בשיא הבריאות - וגם שהקסם האישי לא אבד. הטלוויזיה הממלכתית שידרה תמונות של קסטרו בפגישה עם סטודנטים בוונצואלה והזימה את השמועות כי הוא גוסס. צפו בהופעה הנדירה של אבי האומה

לאחר אין ספור שמועות וספקולציות באשר למצבו הבריאותי ערך הלילה שליט קובה האגדי, פידל קסטרו, הופעה טלוויזיונית נדירה והפריך בין רגע את הדיווחים על כך שהוא גוסס כביכול.

קסטרו בן ה-83 לא הופיע בציבור זה יותר משנה, אך בפגישתו עם סטודנטים מוונצואלה הוא נראה בריא ורענן. מי שכבר הכין הספדים - ייאלץ כנראה להחזיר אותם למגירה בזמן הקרוב.

במהלך פגישתו עם הצעירים התייחס מי שנחשב לאבי האומה הקובנית לשני הנושאים הדחופים ביותר בעיניו, שחורגים מעבר לגבולות האי במרכז אמריקה. ראשית הסביר קסטרו לסטודנטים על הסכנה בשינויי האקלים ועל החשיבות שבשמירה על איכות הסביבה.

בעד איכות הסביבה - נגד המערב

"אנחנו בעיצומם של מהלכים מאוד, מאוד, מאוד רציניים", הדגיש קסטרו. "אומר שהם מהותיים להישרדות האנושות", הוסיף כשהוא רומז על ועידת קופנהגן בחודש הבא, בה צפויה להישמע הצהרה דומה.

קסטרו כמובן לא השאיר את צופיו ותומכיו מאוכזבים ודאג להתייחס גם לעניינים פוליטיים. "לאף אחד אין את הזכות לבעלות על ריבונותה של הרפובליקה הבוליברית", הדגיש המנהיג והוכיח כי למרות גילו המתקדם, הוא לא מתכוון לרכך את עמדותיו כלפי המערב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק