אתונה בוערת: התושבים נמלטים

שריפת ענק משתוללת מאז אתמול בצפון מזרח הבירה היוונית: האש מתקדמת במהרה לכיוון מרכז העיר ומאות הכבאים צופים בלהבות - אבל לא יכולים לעשות דבר. בדרך נס איש עדיין לא נפגע, אבל ביוון חוששים שהרע עוד לפניהם. כך זה נראה

מי שהצליח לישון אמש בבירה היוונית, התעורר הבוקר מול להבות ענק ומתחת לעשן סמיך. שריפת ענק שמשתוללת ביוון הגיעה עד לפאתי אתונה, שרפה בניינים רבים עד היסוד, גרמה לאלפים לברוח מבתיהם - וטרם נעצרה.

הכבאים מרגישים חסרי אונים מול להבות הענק, והם עסוקים בעיקר בפינוי תושבי הפרברים והשכונות הצפון מזרחיות של העיר. הייאוש גובר בהדרגה, מאחר וגם מטוסי הכיבוי היוונים - מתוגברים במטוסים ממדינות שכנות - לא מצליחים להתגבר על האש. "אני קורא לכל התושבים למלא אחר הוראות המשטרה וללכת לאן שיפנו אותם", קרא בהתרגשות סגן ראש העיר היוונית לתושבים.

אחד המתנדבים שמסייעים בחילוץ ראה את הרוח מלבה את האש ומסייעת לה להגיע קרוב יותר לעיר. "רק אם יבואו לסייע מיליון יוונים, נצליח אולי לעצור את האש", סיפר המתנדב בשידור חי בטלוויזיה היוונית. בכבישים המובילים למרכז העיר משתרכים פקקי ענק של משאיות ורכבים שהועמסו בחיפזון בדרכם למרכזי הסיוע והמחסה.

מטבע הדברים, הממשלה הכריזה על מצב חירום באתונה. תושבי העיר זוכרים בחשש את השריפות שהשתוללו בעיר לפני שנתיים - בקיץ 2007, אז נהרגו בעיר 67 אנשים. נכון לעכשיו, לא ידוע על הרוגים כתוצאה מהשריפה הנוכחית, אך במידה והאש תמשיך להתקדם למרכז העיר - התוצאות עלולות להיות קטלניות.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק