שיא עולמי חדש: יש זוכה ב-147 מיליון אירו בהגרלת הלוטו האיטלקית

הגרלת הלוטו ששיגעה את האיטלקים הגיעה לסופה עם שיא עולמי חדש, זוכה אחד ששילשל לכיסו לא פחות מ-147 מיליון אירו (קצת יותר מ-800 מיליון שקל). מאז חודש ינואר לא זכה אף אחד בפרס הראשון, מה שהעלה את סכום הזכייה עד למספר הדמיוני הזה

יש זוכה מאושר בהגרלת הלוטו העצומה באיטליה: אזרח פשוט מטוסקנה זכה הלילה בסכום שיא של 148 מיליון אירו (קצת יותר מ-800 מיליון שקלים), הפרס הגדול בהסטוריה של הלוטו באירופה.

הכרטיס הזוכה נקנה בבית הקפה 'סיסאי ביפי' באנונה, עיירה בת 2000 תושבים בלבד השוכנת לחופי טוסקנה. זה כל המידע שהסכימו לפרסם במנהלת הלוטו האיטלקית על זהותו של המיליונר הטרי.

רצף המספרים הזוכה - 10, 11, 27, 79, 45, 88 - הועלה בגורל אחרי חודשים ארוכים של קדחת לוטו שהלכה וגברה. תיירים מכל רחבי אירופה הגיעו לאיטליה רק כדי להשתתף בהגרלה. הפרס הצטבר למימדי עתק לאחר שאיש לא זכה בפרס הראשון מאז ה-31 בינואר. עד הערב, כמובן.

בתחנת הלוטו המקומית בעיירה אנונה חגגו עד השעות הקטנות של הלילה את האירוע המשמח, בתקווה שהזוכה המאושר יתרום מעט לקהילה – אחרי הכל, סכום הזכייה גבוה מן התקציב השנתי של העיר.

אבל יש מי שהרוויח סכום אף גדול מזה - והם השלטונות ברומא. המהמרים הלהוטים שילשלו לקופת המדינה 2.8 מיליארד אירו על כרטיס לחלום, חצי מהסכום הזה עובר לפקודת מס ההכנסה האיטלקי. לא שזה באמת יפריע למיליונר החדש מטוסקנה.

עוד באותו הנושא

היינו מתים: זוכה אחד ב-126 מיליון אירו בלוטו באירופה

מה הייתם עושים עם 140 מיליון אירו?