צפו באובמה מברך את המוסלמים לכבוד חודש הרמדאן

"בשם העם האמריקני, כולל הקהילות המוסלמיות בכל 50 המדינות, אני רוצה לשלוח ברכות לבביות למוסלמים באמריקה וברחבי העולם", פתח אובמה את קלטת הברכה המיוחדת לכבוד חודש הרמדאן המוסלמי. אובמה לא שכח לנצל את ההזדמנות לציין את הפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני: שתי מדינות לשני עמים. צפו בברכה של אובמה למוסלמים

נשיא ארצות הברית ברק אובמה ממשיך בניסיונות ההתקרבות לעולם המוסלמי. לאחר ששלח ברכה לעם האירני לרגל ראש השנה הפרסי, אמש שיגר הנשיא ברכה מיוחדת למוסלמים ברחבי העולם לרגל חודש הרמדאן, בה שב והדגיש את מחויבותו לפתרון שתי מדינות לשני עמים.

בקלטת שצולמה במיוחד לרגל חג המוסלמי והועלתה לאתר האינטרנט של הבית הלבן, הביע הנשיא האמריקני תקווה כי פועלם של כוחות הקואליציה בעירק ואפגניסטן יסייע לחזק את הקשר בין ארצות הברית לעולם המוסלמי.

"רמאדן כרים"

"בשם העם האמריקני, כולל הקהילות המוסלמיות בכל 50 המדינות של ארצות הברית אני רוצה לשלוח ברכות לבביות למוסלמים באמריקה וברחבי העולם", פתח אובמה את הברכה, וכמי שכבר הפגין היכרות וקרבה לעולם הערבי לא ויתר על ברכת החג המסורתית - "רמדאן כרים".

במשך חמש דקות תמימות ציין אובמה כי הוא חוזר על מחויבותו "להתחלה חדשה בין ארה"ב לבין המוסלמים בעולם כולו". בהמשך התייחס גם לרעיון של שתי מדינות לשני עמים והדגיש כי זהו הפתרון של מעצמתו לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

חג הרמדאן חל מדי שנה בחודש התשיעי על פי הלוח הקלנדרי של האיסלאם והוא מסמל את הגעתו מהשמיים של ספר הקודש של המוסלמים - הקוראן - אל מוחמד הנביא לפני כ- 1,400 שנה. במהלך חודש הרמדאן נוהגים המוסלמים לצום מזריחת החמה ועד לשקיעתה, ובכל ערב נוהגים מאמיני האיסלאם לשבור את הצום בארוחה חגיגית המכונה "איפתאר". בסיום החודש חל חג "עיד אל-פיטר", הכולל שלושה ימים רצופים של ארוחות חג ותפילות.

 הווידאופדיה: ברק אובמה