גם לנו יש אישה חזקה ברשימת "הנשים החזקות בעולם" של פורבס

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מדורגת אמנם בפעם הרביעית ברציפות ברשימת "100 הנשים החזקות בעולם", אך גם לנו יש סיבה לגאווה: אפרת פלד, ישראלית העומדת בראש קבוצת "אריסון השקעות", התברגה ברשימה המכובדת. ומה עם מישל אובמה? יש עוד מה לשפר

מרקל. הכי חזקה (אימג'בנק - gettyimages)

המין החזק: אפרת פלד, ישראלית העומדת בראש קבוצת "אריסון השקעות", היא אחת הנשים המשפיעות והחזקות בעולם - כך עולה מהדירוג השנתי המתפרסם היום במגזין הפופולרי "פורבס". את הרשימה מובילה, זו השנה הרביעית ברציפות, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל.

המגזין החמיא גם השנה למרקל, כינה אותה "מנהיגת הכלכלה העצומה של גרמניה", וסימן אותה כמי ש"קרוב לוודאי שתיבחר לכהונה נוספת בספטמבר". "היא שיפרה את מערכת הבריאות הגרמנית ואת מערכת המיסוי - ובמקביל לא הזניחה את האיחוד האירופי ואת תפקידה של גרמניה באיחוד", נכתב במגזין.

מרקל היא אחת מארבע נשים שאינן אמריקניות שנכללו ברשימת "10 הגדולות". בהתחשב בדירוג, נראה שגם הפעם מצבנו טוב. הגברת הראשונה של ארצות הברית מישל אובמה, ומזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, כלל לא התברגו ב-30 המקומות הראשונים.

המלכה רק בעשירייה החמישית

שמות לא מוכרים מופיעים בצמרת הרשימה, וביניהם סינטיה קארול, ראש קבוצת אנגלו-אמריקן, העוסקת באוצרות טבע (רביעית); הו צ'ינג, מנכ"לית חברת השקעות מסינגפור חמישית, ואן לאוורגון, מנהלת מערך האנרגיה הגרעינית של צרפת - מדורגת במקום התשיעי. המלכה אליזבת', אגב, רק במקום ה-42.

המגזין המוכר בוחר מדי שנה את הנשים החזקות בעולם, על פי קריטריונים שונים - כמו השפעה כלכלית, חשיפה בתקשורת והישגים מקצועיים.