המלחמה החדשה של האירופים במוסלמים: הבורקיני

ראש עיר בצפון איטליה החליט להוציא את הבורקיני מהחוק: "הוא מפחיד את הילדים ויש איתו בעיות היגיינה". הקהילה המוסלמית במדינה ובאירופה כולה זועמת, לאחר שגם בצרפת יצא חוק דומה

איטליה רוצה לראות קצת עור (AP)

אין כניסה לנשים צנועות: עיירה בצפון איטליה הוציאה לאחרונה איסור על נשים מוסלמיות להגיע לחופי הים ולבריכות באזור, כשהן לובשות "בורקיני" - חליפת בגד ים צנועה מכף רגל ועד ראש. הסיבה העיקרית - "היגיינה". סיבה אחרת: "המראה של אישה במסכה מפריע לילדים קטנים" - כך על פי ראש העיירה.

עיירת ווראלו ססיה עומדת במרכז הפרשה. על פי הדיווח ברשת "אל-ערבייה", ראש העיירה, ג'אן-לוקה בוננו, הורה לרשום קנס על סך 500 אירו לכל אישה שתופיע עם החליפה בבריכות או בים. באיטליה מחשיבים את בוננו למקורבו של ראש הממשלה סילביו ברלוסקוני, ונמנה בליגה הצפון-איטלקית, אחת התנועות הימניות-קיצוניות באיטליה.

פרשיית הבורקיני מכה גלים בתקופה האחרונה באירופה כולה. בעוד שבבריטניה, שם שוכנת אחת מקהילות המוסלמים הגדולות בעולם, דווח השבוע כי מנהלי בריכות דווקא כופים על נשים ללבוש את חליפת בגד הים, הרי שבשבוע שעבר הורה מנהל בריכה בצרפת ש"לא לשחות עם בגדים" בבריכה שלו. המקרה עורר המולה תקשורתית רבה, וזעם בקרב הקהילה המוסלמית בכל רחבי אירופה. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק