הכייסים הלונדונים שינו תפקיד: שותלים כסף בתיקים

יוזמה ייחודית ומעניינת בלונדון מביאה את הכייסים להחזיר שטרות כסף לאזרחים. מאה אלף לירות שטרלינג יוחדרו לכיסים ביוזמה המהפכנית. "אני מרגיש פחות אשם כל פעם שאני מחזיר", אומר כייס שחזר בתשובה

הגנבים הנדיבים (AP)

המבקרים הרבים בלונדון יודעים שעליהם להיזהר מאוד מכייסים באתרים המרכזיים של הבירה הבריטית ‎- מקומות כמו כיכר טרפלגר או אתרים סמוכים לתמזה. עכשיו לונדון מחזירה - באותה המטבע: כייסים שטומנים שטרות בכיסים ובתיקים של המבקרים.

מודעים למצב הכלכלי הקשה, 20 כייסים לשעבר שינו כיוון, תרתי משמע. הם לא שינו את סביבת העבודה. הם הולכים לאותם אתרי התיירות הבולטים עם שטרות של 5 עד 20 לירות שטרלינג בכיס. הם מוצאים תיירים, ומחדירים שטרות לכיסים ולתיקים חסרי השגחה.

היוזמה המיוחדת תמשיך, על פי הפרסומים, עד סוף אוגוסט. מאחוריה עומד איש פרטי שאמר שהוא פשוט רוצה להפוך את החיים בבריטניה למעניינים יותר.

כריס פיטץ' הוא כייס לשעבר שמתפקד עכשיו כמנהל העבודה של שותלי השטרות. "זה נותן הרגשה טובה לתת משהו בחזרה לשם שינוי - והאנשים צריכים את זה במצב הכלכלי הנוכחי", הוא אומר. כייס אחר שחזר בתשובה ומחזיר את השטרות אומר: "בכל פעם שאני מניח את השטרות בכיס של מישהו אני מרגיש פחות אשם על כך שביליתי שנים על הוצאת הכספים האלה".

משטרת לונדון עודכנה ביוזמה המעניינת, שבמהלכה יחולקו מאה אלף לירות שטרלינג. אז אולי זה הזמן לרכוש כרטיסי טיסה לבירה הבריטית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק