טרנד הכושר החדש בארה"ב: קרב מגע

כל חייל קרבי בישראל עובר כבר עשרות שנים סדרה מיוחדת של קרב מגע, רוב החיילים בישראל יודעים שהם יקבלו הרבה מאוד מכות במהלך השיעורים ומחכים שהסדרה תיגמר. בארה"ב אלפים נרשמים ומשלמים הרבה כסף כדי לקחת חלק בטרנד הכושר החדש - "קרב מגע"

שיטות לחימה רבות מגיעות למערב מהמזרח. הטאי צ'י, היוגה או הטאיקוואנדו, הן שיטות שכבר עברו תהליך ונכנסו לתודעה המערבית. עכשיו, עשרות שנים אחרי שכל חייל קרבי ישראלי הזיע על המזרונים במכון ווינגייט, העולם מגלה את ה"קרב מגע" - טרנד הכושר החדש בארצות הברית.

מרקוס קאוול, מאמן במועדון קרב מגע בסנטה מוניקה, סיפר על הלהיט החדש: "קרב מגע הפך לטרנד של אימוני כושר במיוחד בגלל שחשפנו אותו ביחסי ציבור. ראינו אותו בסרטים רבים לאחרונה, ולמדנו על האמינות של השיטה. לומדים אותו במשטרה האמריקנית, בצבא זה האימון הרשמי של הצבא הישראלי - המקור של אומנות הלחימה".

אחרי שהופיעה בסרטים הוליוודיים ובסדרות טלוויזיה על המשטרה ועולם הפשע, תורת הלחימה שנולדה בצה"ל נלמדת ב-45 מרכזים בארצות הברית, ועוד עשרות נבנים. סוזנה שמתאמנת במועדון כושר כזה בלוס אנג'לס אומרת, "אתה לומד יכולת, אני מרגישה בטוחה יותר - אם משהו יתקיף אותי, אני ארגיש בטוחה יותר. אתה מתחזק במהירות ואתה עושה חיים".

לא רק הגנה עצמית

בניגוד לאומנויות הלחימה מאסיה, מאחורי קרב המגע אין הרבה פילוסופיה. המדריכים במרכזים מדגישים שהשיטה נועדה לנטרל את האיום ובמקביל לבצע מתקפה. אבל מלבד המכות וההגנה, תורת הלחימה מפעילה את כל השרירים והופכת לדרך מלהיבה לעשות כושר.

מתאמן מהמרכז בלוס אנג'לס אומר, "הרמתי משקולות במשך 20 שנה לפני שבאתי לקרב מגע. כל מה שרציתי הוא ללמוד זה קצת הגנה עצמית, זה יהיה דבר פעוט ובפועל - זה שינה את חיי לחלוטין. אחרי ארבעה חודשים, הפסקתי להרים משקולות ולא הרגשתי שאני צריך לעשות את זה יותר. אני מבצע את האימון של חיי ".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק