מכללה בהודו: "אל תגיעי לכאן עם כיסוי ראש"

לאחר שנערה מוסלמית סולקה מבריכה בצרפת בגלל ה"בורקיני", נערה בהודו נאלצה לעזוב מכללה בגלל שהתעקשה להגיע לכיתה עם כיסוי ראש. אז למה העולם כל כך חושש מפיסת בד קטנה? בהודו אומרים היום שהאיסור נובע דווקא מהרצון לקרב בין הדתות

פיסת בד מטרידה מאוד (רויטרס)

נערה מוסלמית שהתבקשה על ידי המכללה בה היא לומדת להסיר את כיסוי הראש בבואה לכיתה - עזבה את הלימודים. האתר ההודי NDTV מדווח שמכללת העיר באנטוואל, סמוך למנגלור שבהודו, דרשה מהנערה להפסיק לכסות את ראשה בכיתה, בגלל תלונות של בני כיתתה.

המכללה ביקשה להגן על עמדתה; מנהל המוסד אמר שהדרישה לא להגיע למכללה בלבוש הדתי אינה נובעת משנאת המוסלמים, אלא מהשאיפה להוריד את המתח הקיים בין התלמידות המוסלמיות לתלמידות ההינדיות.

סוגיית כיסוי הראש חובקת עולם  

הוא הדגיש שהמקרה הזה הוא המקרה היחיד בו סטודנטית התנגדה למדיניות במוסד. "יש חוק אחד לכל הסטודנטים והיא הייתה היחידה שלא רצתה לעמוד בכללים", אמר. על פי הדיווח באתר ההודי, המתיחות בין בני שתי הדתות הולכת ומחריפה באיזורים המעורבים במדינה. ברוב המקרים קיימת הפרדה בחדרי האוכל, במקומות הבילוי ובמקומות ציבוריים אחרים.

המקרה הזה הופך לשיחת היום בעולם המוסלמי והוא מקושר למקרה דומה שאירע בצרפת בשבוע שעבר, בו נערה מוסלמית לא הורשתה להיכנס לבריכה שהיא לובשת "בורקיני", בגד ים שמכסה את הגוף מכף רגל עד קודקוד. הנהלת הבריכה שלחה לה מכתב בו היא דורשת שתלבש בגד ים נורמטיבי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק