שוטרים אמריקנים היכו אזרח שחור באכזריות

תמונות ממצלמה שממוקמת בקדמת ניידת משטרה תיעדה הפעלת כוח חסרת פרופרציות של שוטרים נגד גבר שחזר מארוחת ערב והשוטרים חשדו כי היה שיכור. בצילומי הווידאו נראים השוטרים בועטים ומכים בחוזקה את האיש. עכשיו המשטרה תיאלץ לתת את הדין

ארגון ה-FBI החל לחקור שוטרים בחשד להפעלת אלימות כלפי אזרח שלא לצורך, לאחר שהשוטרים תועדו מכים באכזריות את דרק ג'נקינס, איש משפחה שחור בן 43, שחזר מארוחת ערב במיניאפוליס ארה"ב.

בסרט הווידאו שצולם מניידת המשטרה ניתן לראות שוטר מכה את ג'נקינס אחרי שהתנגד שתיערך לו בדיקת שכרות. אבל מה שבאמת מטריד את היחידה לחקירת שוטרים ואת ה-FBI תועד רק לאחר כמה דקות: ג'נקינס כבר הוכנע על ידי השוטר ושכב על הרצפה, אבל אז הגיעה תגבורת של שוטרים נוספים שהחלו לחבוט בג'נקינס בלי שום סיבה.

"אני חושב שבכל פעם שמשתמשים בכוח זה לא נראה טוב, אבל לפעמים זה הכרחי", הסביר הסמל ג'סי גרסיה ממשטרת מיניאפוליס. "אני חושב שאנשים שלא רגילים לראות את זה מוטרדים מכך. זה לא משהו נורמלי, אבל אלה דברים שקורים".

המשטרה: "פועלים לטובת הציבור"

האירוע התרחש ברחובותיה הקפואים של העיר בחודש פברואר האחרון. כל ההאשמות נגד ג'נקינס בוטלו ועורך דינו הצליח להכריח את המשטרה לפרסם את תמונות הווידאו - לטובת הציבור. במשטרה סבורים שהווידאו דווקא מציג מה השוטרים ברחוב מוכנים לעשות למען הציבור.

"אני רוצה שלאזרחים יהיה אמון במשטרת מינאפוליס שנמצאים שם בחוץ ועושים עבודה מאוד קשה", אמר הסמל גרסיה. "אפשר לראות בווידאו שהם מתעסקים עם אנשים שלא רוצים ללכת לכלא ולא רוצים לשתף פעולה ואז דברים כאלה קורים".

גרסיה הוסיף: "אני רוצה שלאנשים יהיה בנו, השוטרים, אמון. שידעו שאנחנו שם בחוץ, שומרים עליהם, דואגים לאינטרסים ולביטחון שלהם, מנסים להפוך את המקום הזה מקום טוב לחיות בו, לעבוד וליהנות מהחיים"

מתי שימוש בכוח הופך למוגזם ומתי הוא מוצדק? זה מה שארגון ה-FBI צריך להחליט עכשיו. להחלטה יהיו השלכות על נהלים בתוך המשטרה בכל המדינות בארה"ב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק