שוד התכשיטים הענק בבריטניה: המאבטחים - ישראלים

אם שאלתם את עצמכם מי הוא אותו מאבטח שבמשמרת שלו נגנבו תכשיטים בשווי 40 מיליון פאונד, אז למרבה הצער - הוא היה ישראלי. לפני שבוע נחשף שוד התכשיטים הגדול בהיסטוריה של בריטניה, עכשיו מתבררים עוד פרטים עסיסיים במיוחד

כמעט תמיד יש לנו תחושה שמאחורי כל אירוע בטחוני גדול - עומדים ישראלים. עכשיו מתברר שגם מאחורי שוד התכשיטים הגדול בהיסטוריה של בריטניה יש זווית ישראלית: לא השודדים חלילה, אלא המאבטחים.

חברת ייעוץ בטחוני ישראלית, עם הנהלה ישראלית ועובדים ישראלים, היא שעמדה מאחורי אבטחת חנות התכשיטים "גרף" שנשדדה בשבוע שעבר בלונדון.

בשוד המתוחכם, שאירע לפני 10 ימים, "ניקו" השודדים בתוך שתי דקות תכשיטים בשווי כולל של 40 מיליון פאונד (קרוב לרבע מיליארד שקלים). מיהם השודדים - איש לא יודע עדיין, אבל בעוד המשטרה הבריטית עסוקה בנסיונות למצוא קצה חוט, הערב אנחנו מדווחים על הצד השני של המטבע: המאבטחים, שהיו כולם ישראלים.

בין הדירקטורים: ראש מוסד וראש אמ"ן לשעבר

מזה כשנתיים חברת "גרף" היוקרתית משתמשת בשירותיה של חברת ייעוץ בטחוני ישראלית, שבנתה עבורם את תכניות האבטחה של הרשת, וסיפקה להם מאבטחים. חברת USG - "יוניוור סקיוריטי גרופ", רשומה כחברה בבריטניה. בעל השליטה בחברה הוא ישראלי יוצא מערכת הביטחון, ובין הדירקטורים בהם התהדרה החברה לאורך שנות פעילותה נמצאים גם ראש המוסד לשעבר נחום אדמוני וראש אמ"ן לשעבר אורי שגיא.

עוד שמות בולטים מצויים בין בעלי המניות של החברה, בהם גם עו"ד יצחק מולכו, שליחו של ראש הממשלה לעניינים מדיניים. החברה מעסיקה עשרות ישראלים יוצאי יחידות קרביות ומערכת הביטחון, הן כמאבטחים והן כמנהלים.

חשוב להדגיש, כי מרגע שהשודדים נכנסו לחנות, היכולת למנוע את השוד מוגבלת מאוד. המאבטחים אינם רשאים לשאת נשק עליהם. אחד השודדים אף לקח באיומי אקדח את אחת הלקוחות בחנות כבת ערובה, והמאבטח הישראלי ניסה לרדוף אחריו בידיים חשופות. השודד הגיב בירי באוויר, ונמלט יחד עם חבריו - ויחד עם השלל הגדול אי פעם בבריטניה.

השוד הגדול בהיסטוריה: 40 מיליון פאונד

השודדים "החליפו פנים" לפני השוד