תגלית מדעית: צמח חדש טורף חולדות

חוקרים בריטים הרחיקו בעקבות שמועה עד הפיליפינים כדי לראות ולבדוק האם זה ייתכן - צמח שאוכל מכרסמים. הם חיפשו חודשים, ירדו בוואדיות וטיפסו על הרים עד שהם מצאו את הצמח שלוכד, מרעיל ומעכל חולדות, עכברים וסתם חרקים. כן, זה אמיתי

זהירות! צמח טורף עכברושים (הדיילי טלגרף)

"חנות קטנה ומטריפה" - גירסת מחסלי העכברושים: צמח ממשפחת הכדנים שאוכל בשר התגלה בפיליפינים. הצמח הטורף הוא הגדול ביותר מבין הצמחים אוכלי הבשר שגילו אי פעם.

מספר צמחים שמחסלים חרקים כבר אותרו במקומות אקזוטיים בעולם, אבל הכדני הזה מצליח לקטול גם חיות גדולות הרבה יותר כמו חולדות, עכברים וחרקים גדולים בעזרת אנזימים מיוחדים שפולטים חומצה.

צוות של בוטניקאים בריטים בראשות המומחה סטיוארט מקפרסון מצאו את הצמח הטורף על הר ויקטוריה שבפיליפינים. הם יצאו למסע בעקבות הצמח אחרי ששמעו עליו משני מיסיונרים שסיפרו כי ראו את הצמח באזור ההר לפני כמה שנים.

הצמח לוכד גם מכרסמים

"הצמח מייצר מלכודות מרתקות שלוכדות לא רק חרקים, אלא גם מכרסמים", סיפר החוקר לעיתון ה"דיילי טלגרף" הבריטי. "זה די מדהים שלא גילו אותו עד תחילת המאה ה-21".

התגלית התפרסמה לראשונה בירחון הבוטני 'לינאן' לאחר מחקר ייחודי שכלל 120 זנים שונים של הצמחים הכדנים. הוא נקרא על שמו של דיויד אטנבורג', מי שגילה מאות זנים של צמחים ופרחים ברחבי העולם והדריך את צוות המחקר בתחילת דרכו.