אוסיין בולט שבר שיא עולם מדהים ב-100 מ': 9.58 שניות

אם למישהו עוד היה ספק, בא האצן הג'מייקני והוכיח: מדובר באיש הכי מהיר בהיסטוריה האנושית. הטיל מג'מייקה לא הותיר סיכוי למתחריו טייסון גיי ואספה פאוול, וחרך את המסלול ואת עדשות הטלוויזיה בדרך לניצחון אדיר באליפות העולם בברלין. בסיום הריצה הקצרה בהיסטוריה בולט קיזז 11 מאיות משיאו. צפו בשיא העולם המדהים

שיא עולם. אוסיין בולט (איי-פי)

זה מטוס? זה טיל שיוט? זה מכונית מירוץ? לא ולא, זה אוסיין בולט. האלוף האולימפי מבייג'ין ושיאן העולם הוכיח למי שעוד היה ספק כלשהו - מדובר באיש הכי מהיר בהיסטוריה האנושית.

73 שנים אחרי שג'סי אוונס הדהים את העולם ואת הצורר הנאצי היטלר שנכח באיצטדיון, עם 4 מדליות זהב באולימפיאדת ברלין 1936, הגיע האצן הג'מייקני לאותו האיצטדיון וקבע תוצאה מדהימה של 9.58 שניות בסיום ריצת הגמר של אליפות העולם. בולט קיזז 11 מאיות משיאו הקודם שהושג באולימפיאדה, וסתם את הפה סופית למבקריו ובעיקר למתחריו - טייסון גיי ואספה פאוול.

בולט רץ במה שנראה כמו זלזול מסויים בריצות המוקדמות, אולם לגמר הוא התייצב רציני לגמרי. בתוך כמה עשרות מטרים הוא כבר היה ראשון בין הרצים, אלא שבשונה מאותה ריצה נפלאה בבייג'ין - הפעם הוא לא האט את הקצב לקראת הסיום. בולט לא הותיר שום סיכוי למתחרים, ו"חרך" את המסלול בדרך לשיא שאיש לא יאמין שיישבר אי פעם.

בולט אחרי הריצה: "זה מרגיש מצוין לעשות דברים גדולים"

למקום השני הגיע היריב העיקרי טייסון גיי עם 9.71 ש'. לגיי נותר רק להצטער שהוא נולד באותו דור יחד עם אצן מדהים כמו בולט. כפי שבארקלי, מילר וסטוקטון פרשו בלי תואר בגלל מייקל ג'ורדן – זה הדין במקרה של גיי. כל עוד בולט נמצא על המסלול, גיי יאלץ להסתפק רק בכסף.

בן ארצו של בולט, אספה פאוול, סיים שלישי עם 9.84 ש'. תוצאה נהדרת שנראית בינונית מינוס ליד הפיניש המדהים של מלך המסלול, כנראה אחד מהאתלטים הגדולים בהיסטוריה אם לא הגדול מכולם.

"זה מרגיש מצוין לעשות דברים גדולים", אמר בולט אחרי שסיים לחגוג עם חבריו, הקהל הנלהב בברלין והמצלמות. "אמרתי לאנשים שאלך הכי רחוק שאני יכול, כך שאני די מרוצה עכשיו. אחרי בייג'ין, במהלך השנה האחרונה, עבדתי עוד יותר קשה, כך שאני לא מופתע".