הקתולים נגד מדונה: מדוע הזמרת מופיעה ביום הקדוש?

מלכת הפופ חוגגת היום 51, אך בוורשה לא בטוח שכולם ירצו לחגוג: ההחלטה לקיים את המופע שלה בפני 80 אלף בני אדם בוורשה דווקא ביום הקדוש לקתולים, הרגיזה לא מעט מאמינים. היו אף שכינו אותה ה"שטן" בכבודו ובעצמו. ולמרות הכל: עשרות אלפי המעריצים נהנו מהופעה מצויינת. בקרוב אצלנו

גם אם מבפנים ההופעה שערכה אמש מדונה בפולין הוגדרה כהצלחה אדירה, הרי שמבחוץ לאולם בוורשה היו לא מעט מאמינים קתוליים שהתעקשו כי מדונה היא לא פחות מ"שליחתו של השטן". וכי למה? "רק" בגלל התאריך המיוחד בו בחרה מלכת הפופ להופיע.

ב-15 באוגוסט, על פי אמונת הנוצרים הקתולים, עלתה מריה לגן עדן. המאמינים האדוקים טוענים כי מדונה "משכה את המאמינים מהכנסייה - לבוא ולצפות בהופעה סקסית ורחוקה מאוד מערכי הכנסייה". עוד בטרם ההופעה, קרא נשיא פולין לשעבר לך ולנסה לשנות את התאריך, אך ההפקה סירבה. הרצון לקיים את המופע אמש הביא את אחד המנהיגים הלאומנים במדינה לכנות את מדונה "שטנית".

לכל הסיפור הזה מצטרפת העובדה שמדונה עצמה נולדה כקתולית, ובשנים האחרונים החלה להגדיר עצמה כחסידת הקבלה. סביר להניח שסיפור התקרבותה ליהדות רק מוסיף שמן למדורה שמדליקים הקתולים הפולנים.

אבל את 80 אלף מעריציה של מלכת הפופ, שהמתינו זמן רב להופעה, לא הטרידו עשרות המפגינים שהתקבצו מחוץ לאולם המופע. "אם מישהו רוצה ללכת היום לכנסיה, זו זכותו. אני רוצה ללכת למופע", אמר אחד מהמעריצים, שהצטופף עם הרבבות בתורים שהשתרכו מחוץ לאולם.

מדונה מציינת היום את יום הולדתה ה-51, וכנראה שעל רקע גל המחאה בפולין, מדובר באחד מימי ההולדת המעניינים שהיו לה אי פעם. ומה שבטוח, צרות עם קתולים לא יהיו לה בתחילת החודש הבא בתל אביב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הווידאופדיה: מדונה