נפל 3,000 מטר ללא מצנח - ושרד

פול לואיס הבריטי הביט למוות בעיניים וניצח: חובב האקסטרים קפץ ממטוס והסתבך בסיטואציה ממש לא נעימה. לאחר שהמצנח לא נפתח, גם המצנח הרזרבי נתקע ולואיס מצא את עצמו מתרסק על גג האנגר ענק. למרבה המזל הוא שרד וצפוי להחלים לגמרי. מה שמדהים באמת היא העובדה שהוא לא הראשון שמתרסק וניצל. צפו בווידאו

אנשי כוחות ההצלה הבריטים לא האמינו למראה עיניהם. פול לואיס, צלם וחובב אקסטרים קפץ ממטוס ונחת היישר על גג של מבנה בשדה התעופה בעיר ויטצ'רץ'. עד לרגע ההתרסקות הוא עבר דרך של כשלושה ק"מ באוויר - וכל זה ללא מצנח.

לואיס בן ה-40 פונה בסוף השבוע האחרון לבית החולים כשהוא סובל בסך הכל מפגיעות קלות בראשו ובצווארו. למרות התאונה הקשה שיכלה להסתיים באסון, בסביבתו של לואיס אופטימיים ומצפים כי הוא יחלים באופן מלא. "מעולם לא ראיתי איש עם כל כך הרבה מזל", ציין בחיוך הרופא שטיפל בו.

בעוד שבממלכה מנסים לקבוע האם מדובר בתאונה או שמא בנס, התנדב אחד מעדי הראייה להסביר את אשר התרחש. "הייתה איזו שהיא תקלה במצנח הראשי", ציין. "לואיס חתך אותו אבל אז לא הצליח לשלוט במצנח הרזרבי שהסתבך - עד שלבסוף נחת על גג ההאנגר שקרס מעוצמת הפגיעה".

מתברר שלואיס הוא ממש לא הצנחן הראשון ששורד צניחה חופשית - באופן הכי מילולי של המילה. בסרטון וידאו שפורסם לפני כחמישה חודשים תועד מייקל הולמס נופל מאות מטרים לשלג הלבן בהרי רוסיה. למרבה הפלא, אותו הרפתקן הצליח לשרוד נפילה דומה בשל תקלה במצנח שנתיים קודם לכן, אבל לא השכיל ללמוד את הלקח הכואב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק