תיעוד נדיר: ההתנגשות האווירית בין מסוק למטוס בניו יורק

תייר איטלקי שבדק את המצלמה החדשה שקנה לא האמין למה שהוא רואה דרך העדשה. במהרה הוא קלט - לא מדובר בסרט אימה אלא במציאות. הוא תפס במקרה את רגעי ההתנגשות האווירית מעל נהר ההאדסון בניו-יורק בשבוע שעבר, בה נהרגו 9 בני אדם. צפו בתיעוד הנדיר

ההערכות לגבי סיבת ההתנגשות האווירית מעל נהר ההאדסון בניו-יורק היו נכונות: רשת הטלוויזיה NBC פרסמה הלילה סרטון נדיר בו מתועדים רגעי ההתנגשות הקטלנית בשבוע שעבר, בה נהרגו תשעה בני אדם.

זהו קטע הווידאו הראשון ששופך אור על סיבת ההתנגשות של מסוק עם מטוס קל מסוג 'פיפר'. בתמונות רואים כי המטוס מגיח מאחורי המסוק, ככל הנראה משום שלא הבחין בו. אז, ברגע ההתנגשות חותך הלהב של המסוק את הכנף הימני של המטוס. כתוצאה מכך נפגעו שני כלי הטיס וצללו במהירות אל מי הנהר.

בדק את הפוקוס

תייר איטלקי שבמקרה היה סמוך לנהר תפס את התמונות בעת שהוא בודק מצלמת וידאו חדשה שקנה. ממש ברגע האמת הוא בחן את פונקציית הפוקוס של המצלמה.

כעת, כשבידיהם התיעוד הנדיר החוקרים עוברים על הסרטון ביסודיות ומנסים להבין לעומק מה בדיוק קרה שם באוויר שגרם להתנגשות הקטלנית.

בין ההרוגים בתאונה האווירית חמישה תיירים איטלקיים. במהלך החיפושים של כוחות החילוץ נמשו במהלך הלילה שלוש גופות. על פי הדיווח, במטוס הקל היו שלושה נוסעים, ובמסוק היו חמשת התיירים מאיטליה.

אסון רודף אסון

בחודשיים האחרונים פוקדים את העולם אסונות אוויריים קשים, במה שנראה תקופה לה ארגוני התעופה לא היו עדים זמן רב. לפני כשלושה שבועות נהרגו 30 בני אדם בהתרסקות מטוס אירני בנמל התעופה בעיר משהד, בצפון-מזרח המדינה.

שבועיים קודם לכן התרסק מטוס נוסעים נוסף באירן, אך במקרה הטראגי ההוא נספו כל 168 נוסעיו. מטוס הנוסעים של חברת התעופה "כאספיאן איירליינס" התרסק בצפון המדינה, ועל פי הדיווחים מטהרן הסיבה הייתה תקלה טכנית מסויימת במטוס.