חיזבאללה כובש את דרום אמריקה

ארגונו של חסן נסראללה ממשיך להתפתח ולהרחיב את פעולותיו. על פי גורם מדיני בכיר הוקם תא טרור של הארגון בוונצואלה. כך יכול הארגון לאסוף מודיעין על יעדים ישראליים לפגיעה ברחבי היבשת הדרומית. על הכוונת: ארגנטינה, פרו וברזיל

דרום אמריקה על הכוונת, ארכיון. (רויטרס)

האם אמריקה הדרומית נמצאת על הכוונת של חיזבאללה? העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי על פי גורם מדיני בכיר, מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, הקים בסיס טרור בוונצואלה. החשש המרכזי הוא שהארגון ינסה לבצע פיגועי טרור נגד יעדים ישראלים ויהודיים ברחבי היבשת.

על פי הגורם הבכיר ישנם שליחים של חיזבאללה ברחבי היבשת הדרומית שאוספים מודיעין ופרטים אודות המוסדות היהודיים. בין המדינות שנמצאות על הכוונת של נסראללה: ארגנטינה, ברזיל, פרו, אורוגוואי ופרגוואי.

הארגון בחר ככל הנראה יעד רחוק לביצוע פיגועי התופת כדי שגורמים ישראלים לא יוכלו להטיל עליו את האחריות. בנוסף ונצואלה מהווה מיקום נוח לבניית תשתית הטרור בשל התמיכה לו זוכה הארגון מההנהגה המדינית.

שומרים על פרופיל נמוך

הערכות מצביעות שכדי להימנע מתגובה ישראלית ינסה חיזבאללה לשמור על פרופיל נמוך במהלך פעילותו בחו"ל. הארגון לא צפוי לקחת אחריות פומבית על ביצוע הפיגועים ובכך להימנע מתגובה שעלולה להיות כואבת עבור הארגון בלבנון. מטרת הפיגועים היא נקמה על חיסולו של עימאד מורנייה.

דיווחים שונים בכלי התקשורת העולמיים מעידים על מגמת התקרבות בין נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס לאירן. המדינה הערבית המקושרת לארגון חיזבאללה מניחה את היסודות לקשר בין ונצואלה לארגונו של נאסרללה מה שהביא להתפתחות תאי הטרור .

על פי הדיווח בכירים בישראל הזהירו כי במידה וחיזבאללה אכן יממש את האיומים כלפי מטרות ישראליות, התגובה לכך תהיה קשה וכואבת.

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק