ניסתה להאכיל דב - ונאכלה בעצמה

לקשישה מקולורדו, ארה"ב, היה תחביב מסוכן: האכלת דובים שהסתובבו סמוך לביתה. לצורך התחביב היא אף בנתה גדר ברזל סביב לביתה. אלא שאתמול הגדר לא ממש הצילה אותה, כאשר דב הצליח לתפוס אותה ולשסף את גרונה

דרך הגדר הזו האכילה הדובים. בתמונה הקטנה: הקשישה שנטרפה (ABC)

זקנה חביבה מקולורדו קראה כנראה את "פו הדב" יותר מדי, ושכחה שדובים, עם כל החן הטבעי שלהם, הם גם חיות טרף מסוכנות. הטעות המצמררת הזאת עלתה לה בחייה.

הקשישה בת ה-74, דונה מונסון שמה, הותקפה ונאכלה אמש על ידי דב. מחקירת האירוע עולה כי הקשישה ניסתה לעזור לדב קטן שנפגע במהלך קטטה עם דב אחר. בצורה אירונית, היה זה אותו הדב הקטן לו ניסתה לעזור - שביצע בה את המעשה הנוראי.

מאכילה סדרתית של דובים

מתברר כי הקשישה הייתה נחושה למצוא דרך להאכיל את הדב הפצוע. מונסון השאירה חלב וביצים קשות לדב דרך גדר ברזל סביב ביתה. את הגדר המאולתרת התקינה היא עצמה לצורך האכלת הדובים, דבר שהיא נהגה לעשות לא פעם ולא פעמיים.

ככל הנראה, הדב הרעב הצליח להכות בה דרך חור בגדר, ואחר כך להשחיל את גופה הצנום מתחת לגדר הברזל. אחר כך, כפי שעולה מתוצאות הנתיחה שאחר המוות, הדב שיסף את גרונה בעוצמה כה רבה, עד שגופה התרוקן כליל מדם בתוך דקה וחצי בלבד. בהמשך, כאמור, אכל הדב את גופת הקשישה המסכנה.

מעדויות בני המשפחה והחברים, מתברר שהיא הוזהרה מהתנהגותה בעבר. רשויות המדינה אף שלחו לה בדואר אזהרות לבל תמשיך עם המנהג המסוכן של האכלת דובים, אך היא התעלמה מהן והמשיכה בתחביבה המסוכן - עד הסוף המר.

תיעוד: דב תקף אישה בגן החיות

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק