"טופז הברזילאי": רצח עבור רייטינג

דודו טופז - הגירסה הברזילאית? מנחה של תוכנית טלוויזיה פופולרית בברזיל העוסקת בעולם הפשע (בסגנון "בשידור חוקר") מואשם כי הזמין לפחות 5 מקרי רצח. הסיבה: המנחה רצה להגדיל את הרייטינג לתוכניתו ו"לקבור" את יריביו. המנחה נעצר, אך שוחרר אחר כך בשל חסינות שמגיעה לו משום שהוא חבר בבית המחוקקים המקומי

הרייטינג מקדש הכל? כפי שמסתמן מהחקירה שמסעירה את ברזיל - ממש לא. כתב אישום חמור במיוחד הוגש בברזיל נגד מנחה טלוויזיה מוכר ופופולרי מאוד, בחשד שהזמין לפחות חמישה מעשי רצח. על פי החשד, המנחה המפורסם החבר בבית המחוקקים המקומי, הזמין את הרציחות במטרה להעלות את הרייטינג בתוכניתו.

המנחה המואשם ברצח, וואלאס סוזה, הוא בעל תכנית העוסקת בעולם הפשע - דומה מאוד ל"בשידור חוקר" ששודרה בישראל. על פי החשד, סוזה הזמין את רציחתם של כמה מיריביו ובכך שאף להעלות את מספר הצופים בתוכנית הטלוויזיה בהנחייתו.

הגיע תמיד ראשון לזירה

לטענת המשטרה, קיימים חשדות לפיהם סוזה היה מעורב גם בסחר בסמים. פרקליטו של מגיש הטלוויזיה מכחיש כל מעורבות מצידו, וסוזה אמר להגנתו כי האשמות אלו הן ניסיון עלוב של יריביו להכפיש את שמו. לדבריו, אין כל ראיות שיתמכו בחשדות נגדו.

לטענת המשטרה, תוכנית הטלוויזיה ה"פלילית" לא רק דיווחה על מקרי רצח, אלא עמדה מאחורי כמה מהם. סוזה הזמין את הרציחות מטעמו והזעיק את צוותי הטלוויזיה כדי שיגיעו ראשונים לזירה ויוכלו לסקר באופן בלעדי וראשוני את זירות הרצח.

אישומים חמורים של רצח, אחזקת נשק וסחר בסמים

סוזה ניסה להוכיח, לדברי הרשויות, כי המחוז בו שידר את תוכניתו רווי פשע ורציחות. לדברי שוטר מקומי סוזה ובנו היו אלו שהזמינו את מקרי הרצח הקשים, ולכן תמיד צוותי הצילום של תוכניתו היו הראשונים בזירה.

נגד סוזה הוגשו מספר אישומים חמורים אליהם מתווספים אישומים בגין סחר בסמים ואחזקת נשק, אך הוא שוחרר ממעצר בשל תפקידו הפוליטי שמעניק לו חסינות. בנו של סוזה, רפאל, נעצר גם הוא בחשד לרצח, סחר בסמים ואחזקה בלתי חוקית של כלי נשק. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק