מי מעז להתעסק עם הילרי קלינטון?

מזכירת המדינה האמריקנית הוכיחה אתמול שהיא יכולה לגלות קשיחות - ולא רק במדיניות החוץ שלה כלפי ישראל. סטודנט אפריקני נרגש ששאל בטעות את קלינטון על בעלה האהוב - חטף מיד על הראש ללא רחם. צפו בתגובה הבלתי צפויה של הילרי

היבשת השחורה, כך נדמה, גורמת לשינויים קיצוניים במצב רוחה של מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון. אם רק לפני שלושה ימים פיזזה קלינטון בקצב האפריקני יחד המקומיים, אתמול היא כבר הראתה צד אחר שלה - והרבה פחות ידידותי.

במהלך ביקורה בקינסאשה, בירת קונגו, התארחה מזכירת המדינה באוניברסיטה המקומית וניסתה לענות על שאלות הסטודנטים. הדיון התנהל באווירה חיובית ברובו - עד שסטודנט חסר מזל ונרגש ביקש לדעת מה בעלה, ביל קלינטון, חושב על המשבר הכלכלי.

הילרי, שמאסה בההתעניינות המחודשת בנשיא לשעבר בעקבות ביקורו המוצלח בקוריאה הצפונית, לא הסכימה לשתוק והעמידה את ה"חוצפן" על מקומו.

"אתה רוצה שאני אגיד לך מה בעלי חושב?", פנתה לסטודנט בחליפה סגולה ובפנים אדומות תואמות. "בעלי אינו מזכירת המדינה - אני מזכירת המדינה", הבהירה בפרצוף זועם שלא היה מבייש אפילו את קווין לטיפה. "אם אתה שואל לדעתי, אני אגיד לך מה דעתי. לא אדבר בשמו של בעלי".

מאוחר יותר הסתבר כי התרגום לשאלתו של הסטודנט היה ככל הנראה לקוי, והוא דווקא התכוון לדעתו של הנשיא ברק אובמה. לאחר שהעניין התברר, נרגעו הרוחות והאירוע נגמר בלחיצות ידיים.

לא נגענו: הילרי במקצב אפריקני

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק