נס בארה"ב: עיוור בן 90 חזר לראות בפתאומיות

לפני שנתיים חלה מרטי, הקשיש החביב מניו-יורק במחלת ניוון שרירים והתעוור לחלוטין. הוא היה תלותי ומרותק לכיסא. כשהוא התמוטט בסוף השבוע הוא חשש שסופו הגיע, אבל כשהתעורר הוא גילה שעיניו שבו לראות. מה הוא הכי שמח לראות? נשים כמובן

מרטין אלבי, ישיש אמריקני בן 90 שאוהב שקוראים לו רק מרטי, התעוור כמעט לחלוטין לפני שנתיים לאחר שחלה במחלת ניוון שרירים. עד לאחרונה העביר מרטי את זמנו בהאזנה לרדיו כשהוא מוגבל לישיבה על הכיסא החביב עליו. אבל ביקור לילי אחד בסוף השבוע בחדר המיון שינה הכל.

מרטי הובהל לבית החולים לאחר שהתמוטט כתוצאה מסחרחורת. הרופאים ערכו לו בדיקות ואמרו לו שמצבו בסדר. אבל מרטי אמר להם שמצבו הרבה יותר טוב מבסדר. "אני חושב שאני מצליח לראות", אמר בתדהמה.

אוהב להסתכל על נשים

מרטי חזר מחדר המיון, הלך לישון וכשהתעורר הוא פקח את עיניו והמשיך לראות. מתרגש, התקשר  לבתו שלא האמינה לו עד שהם יצאו לטיול יחדיו. "הוא יכול לראות את כל מה שהוא לא ראה קודם", אמרה הבת. "זה ממש נס. הוא הפך לאיש מאמין - כי אין שום הסבר למה שקרה".

"אלוהים בירך אותי ואני לא יודע למה", אמר הישיש הנרגש לכתבת רשת CNN. "אני רואה הכל. אני רואה את המכוניות כאן, את הבניינים כאן ואת העצים כאן". בתשובה לשאלה האם יש משהו מיוחד שהוא שמח לראות, הוא השיב: "הכל, אבל במיוחד אני אוהב להסתכל על נשים. אני מחפש אישה נחמדה, לא צעירה, בת יותר מ-75".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק