טייסים אמריקנים "מורידים" לוחמי טאליבן

מצלמה שממוקמת על מערכת הנשק של מסוק אמריקני מתעדת את חיסולם של הלוחמים שמטמינים מטען צד בדרום המדינה. הקלטות רשת הקשר מציגות את הדקות המותחות שבהן מנסים הטייסים להבין מה מתרחש תחתם. צפו בתמונות

הלחימה באפגניסטן ממשיכה כל הזמן, ורק לעיתים נדירות אנחנו מקבלים הצצה נדירה אליה. הסרטון שלפניכם שפרסם השבוע הצבא האמריקני הוא עוד הוכחה חיה לשיטות הפעולה של הצבא האמריקני נגד הלוחמים הטאליבנים בשטח המדברי.

על רקע התמונות שומעים את טייסי המסוק עוקבים באישון לילה במשך דקות ארוכות אחר שתי דמויות הפועלות בחשאיות בצדי דרך עפר. השניים עוסקים בהטמנת מטעני חבלה במחוז זאבול במדינה.

מצלמה הממוקמת על מערכת הנשק של המסוק מתעדת את המעקב וסרט ההקלטה תיעד את השיחה בין הטייסים שמנסים להבין מה בדיוק עושות הדמויות בחושך והאם הן מהוות איום. רק לאחר שהטייסים מבחינים באחת הדמויות מתגנבת לאמצע השביל ונכנסת לתוך בור, בזמן ששותפו לפעולה נשאר לצידי הדרך, הם מסיקים כי האיום ממשי והם מקבלים את ההחלטה להוריד את הלוחמים.

אין צורך להכביר במילים: ההפצצות והירי שנורו לעבר הטאליבנים לא הותירו להם הרבה ברירה והם לא נשארו בחיים. האיום של התפוצצות מטען צד, לפחות במקרה הזה, הוסר.

תמונות נדירות: חיסול באפגניסטן