חדש באוסטרליה: "מפלגת הסקס"

באוסטרליה ממסדים את הסקס: מפלגה חדשה בשם "מפלגת הסקס" תרוץ בבחירות הקרובות לפרלמנט האוסטרלי. פיונה פאטן, הרוח החיה של המפלגה, אמרה אחרי האישור שזו "הוכחה לחופש הביטוי במדינה וזכותן הדמוקרטית של קבוצות מגוונות באוכלוסיה"

היו"ר מציגה את מצע המפלגה (חדשות 2)

סקס ופוליטיקה, בדומה למה שקורה באיטליה, הולכים גם באוסטרליה יחדיו בלי שום בעיה. "מפלגת הסקס הלאומית" (כן, זה שמה האמיתי) קיבלה אמש אישור מוועידת הבחירות האוסטרלית בבירה קנברה לפעול כמפלגה לכל דבר.

באתר האינטרנט של הוועידה נכתב כי "מפלגת הסקס" אושרה, למרות שעלו מספר הסתייגויות מצד הבוחרים.

"הוכחה לחופש הביטוי במדינה"

האישה שמובילה את המפלגה ומי שוודאי תהיה המועמדת שלה לפרלמנט האוסטרלי, פיונה פאטן, אמרה לאחר האישור כי זו "הוכחה לחופש הביטוי במדינה וזכותן הדמוקרטית של קבוצות מגוונות באוכלוסיה".

בהצהרה לתקשורת הוסיפה פאטן כי "אחת הסיבות להקמת המפלגה היא להקים בסיס חיובי לסוגיות מיניות, בים הדעות השליליות בנוגע למין שיש למרבית הפוליטיקאים".

פאטן חיכתה שבועות ארוכים עד שהוועדה הממשלתית תכיר בשם המפלגה היוצא דופן. "העובדה שהוועדה השקיעה כל כך הרבה זמן לאישור המילה 'סקס', מדגישה את הצורך לדיון פתוח והגון בנוגע לסוגיות מיניות", אמרה.

יו"ר המפלגה בטוחה שתיבחר ואומרת שכאשר זה יקרה - היא תקדם את נושא הדיון על המין במערכות החינוך והבריאות ותפעל למען המיעוטים המקופחים.

"הקיץ הפיכח" של סילביו ברלוסקוני

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק